Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów: Absolutorium dla Wójta

Radni Gminy Goleszów jednogłośnie udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Krzysztofowi Glajcarowi. Wypracowano nadwyżkę w dochodach. Znaczną kwotę wydano na cele inwestycyjne.

Po dwumiesięcznej przerwie w środę (28.06) odbyła się przedwakacyjna sesja Rady Gminy Goleszów. Zanim radni przeszli do bloku uchwał zapoznali się z informacją na temat oceny zasobów pomocy społecznej w Gminie Goleszów oraz ze sprawozdaniem z realizacji Programu współpracy Gminy Goleszów z organizacjami pozarządowymi. 

Dodajmy, iż w chwili obecnej na terenie Gminy działa: 14 stowarzyszeń, 8 klubów sportowych, 9 jednostek OSP i 7 kół gospodyń wiejskich. Jak czytamy w sprawozdaniu z realizacji Programu współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi, środki publiczne przeznaczone na współpracę zostały racjonalnie wykorzystane w 2016 roku, z naciskiem na wsparcie zadań w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, wspierania rodziny i pieczy zastępczej oraz zadań w obszarze sportu, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Podpisano 13 umów dotacyjnych z 8 organizacjami. 

W przedstawionym dokumencie pojawiła się również informacja o spadku liczby inicjatyw lokalnych. Rośnie natomiast zapotrzebowanie na wsparcie realizacji zadań i projektów cyklicznych organizacji. Organizacje pozarządowe w większości kontynuują dotychczasowe projekty oraz tworzą całkowicie nowe. (…) Uznając zasadność ich realizacji, konieczne staje się zaplanowanie większych środków finansowych w budżecie Gminy na ten cel w latach następnych.

Najważniejszą uchwałą, która pojawiła się w porządku obrad, była uchwała w sprawie udzielenia absolutorium za 2016 rok. Zanim radni przystąpili do głosowania odczytano wniosek Komisji Rewizyjnej, która po zapoznaniu się z niezbędnymi dokumentami postanowiła wnioskować o udzielenie absolutorium. 

Dochody budżetu gminy zostały zrealizowane w kwocie blisko 43 mln zł. Wydatki zostały zrealizowane w kwocie ponad 41 mln zł. Wynik pomiędzy dochodami, a wydatkami na koniec 2016 roku stanowi nadwyżkę w wysokości 1.659. 168,34 zł. 

Odbieram to jako udzielenie absolutorium nam wszystkim. (…) Przez cały rok myślę, że ciężko i dobrze pracowaliśmy. Wypracowano nadwyżkę, a przy okazji wydano na cele inwestycyjne znaczną kwotę. To efekt pracy i dużego zaangażowania wszystkich, ja  sam nie dałbym rady. Za tą pomoc dziękuję – mówił Wójt Krzysztof Glajcar, po czym dodał. Wspólnie już wiele zrobiliśmy, ale jeszcze wiele przed nami. Życzę, aby tak jak do tej pory w drodze konsensusu i merytorycznej, rzeczowej dyskusji podejmować ważne decyzje.


MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-07-01 09:00:09
JaSza11: Jaki wójt taka gmina, nic się nie robi w ochronie środowiska.Biurokracja że szkoda gadać, urząd gminy pełny biurokratów a sprawy nie są załatwiane na bieżąco,wniosek o odrolnienie gruntów rolnych nie ma szans bo nikt się tym nie zajmuje ,mój wniosek leży już 6 lat i chyba już jest dawno w niszczarce, żadnej odpowiedzi!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: