Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gminy z dofinansowaniem

Podczas czwartkowej (09.07) uroczystości w Muzeum Śląskim w Katowicach przedstawiciele 34 jednostek samorządu terytorialnego odebrali umowy na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wśród dofinansowanych gmin znaleźli się przedstawiciele Śląska Cieszyńskiego.

W czwartek (09.07) przedstawiciele gmin i powiatów odebrali umowy na realizację zadań, polegających na budowie dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowy przekazali marszałek Jakub Chełstowski i członek zarządu województwa Beata Białowąs. Łącznie w województwie powstaną 32 kilometry takich dróg. W których gminach na Śląsku Cieszyńskim pojawią się drogi dojazdowe? Umowy otrzymali:

  • Goleszów (177 500 zł)
  • Dębowiec (dwie drogi – 64 500 zł i 52 500 zł)
  • Jasienica (dwie drogi 128 750 i 86 250 zł)
  • Zebrzydowice (75 000 zł)
  • Hażlach (62 500 zł)

- Tereny wiejskie to nieodkryta perła Śląska. Wciąż jesteśmy kojarzeni z przemysłem ciężkim, niemniej śląska wieś jest bardzo dla nas ważna, a jej rozwój niezwykle istotny. Dlatego już w kontekście nowej prognozy unijnej, będziemy aplikować o środki właśnie na ten cel. Z kolei budowa dróg dojazdowych do terenów rolnych ma znaczenie w kontekście funkcjonowania miejscowych społeczności – mówił marszałek województwa Jakub Chełstowski.

 

JŚ/slaskie.pl

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: