Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gmina Jaworze zwalnia przedsiębiorców z opłat

Przedsiębiorcy, którzy posiadają zezwolenia na sprzedaż alkoholu mogą ubiegać się o zwolnienie z rocznej opłaty. Tak zadecydowali w gminie Jaworze.

Przedsiębiorcy w czasie pandemii narzekają na gorsze zarobki. Szczególnie na brak możliwości sprzedaży skarzyli się restauratorzy, w czasie kiedy obostrzenia nie pozwalały na wizyte w pubach, barach czy restauracjach.

Władze Gminy Jaworze zdecydowały, że zwolnią przedsiębiorców z opłaty za korzystanie a terenie gminy z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

- Podjęcie przez Radę Gminy Jaworze uchwały było możliwe w związku z wejściem w życie 26 stycznia 2021 r. ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, m.in. dającej możliwość zwolnienia przedsiębiorców z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży – informuje gmina Jaworze.

Przedsiębiorcy, którzy wnieśli już swoje opłaty do 31 stycznia br. otrzymają zwrot środków. Stosowny wniosek znajduje się na stronie internetowej gminy. Należy go złożyć lub przesłać drogą pocztową do Urzędu Gminy Jaworze.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: