Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

35,5 miliona dla pszczelarzy

Od 28 maja do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy. Wysokość wsparcia to 20 zł do każdej rodziny pszczelej.

Wnioski do ARiMR można składać do 30 czerwca w biurach powiatowych ARiMR. Dokumenty można złożyć osobiście, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce pocztowej - O pomoc mogą ubiegać się pszczelarze zarejestrowani w ewidencji producentów i wpisani do specjalnego rejestru. Wysokość wsparcia wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przezimować – wyjaśnia Agencja.

Wnioski można wypełnić samodzielnie lub skorzystać z przygotowanej pomocy. W biurach powiatowych ARiMR czekają eksperci, którzy pomogą w technicznym wypełnieniu wniosku. Ze względu na ograniczenia pandemiczne, najpierw trzeba się umówić – w powiecie Cieszyńskim biuro znajduje się w Międzyświeciu (ul. Cieszyńska 85, 43-430 Skoczów), telefon: 338427873.

Tegoroczny limit pomocy wynosi 35,5 mln zł. Wnioski o taką pomoc będzie można składać co roku. Więcej informacji dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-05 22:18:18
Szantrapa: Nie ma powodów do radości, jeszcze pszczelarze tych pieniędzy nie dostali, może się okazać, że to premia dla Torunia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: