Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gmina Hażlach świętuje 10 lat w Unii

Pod taką nazwą Stowarzyszenie TEXAS Hażlach organizuje cykl dwóch imprez dla uczczenia 10 rocznicy członkostwa Polski w Unii. Jedna impreza to Amatorski Turniej Piłki Nożnej na Orliku w Hażlachu, który odbył się w ostatnią sobotę, 31 maja, zaś druga, podsumowująca, to Turniej Sołecki, który odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 7 czerwca od godz. 15.00 na boisku sportowym w Kończycach Wielkich.

W ramach turnieju o tytuł najlepszej w Gminie Hażlach rywalizować będą drużyny z poszczególnych sołectw Gminy w przeróżnych zabawowo – sportowych dyscyplinach. -Jedno jest pewne – czeka nas mnóstwo fajnej zabawy - mówi Sylwester Foltyn prezes Stowarzyszenia i inicjator tego przedsięwzięcia. -Oprócz rywalizacji drużyn sołeckich w programie przewidziano także: koncert orkiestry dętej „Cieszynianka”, występ zespołu Świetliki z Zamarsk, konkurs wiedzy o Unii, zlot motocyklowy, zabawę taneczną przy muzyce, symultanę szachową prowadzoną przez wielokrotnego uczestnika turniejów międzynarodowych, zwycięzcę turniejów w Guben (2006), Alushta (2007) i szkoleniowca II ligowego klubu szachowego juniorów MUKS SZS Cieszyn Łukasza Foltyna– wylicza Sylwester Foltyn i dodaje: - Cieszy fakt, że projekt opracowany przez nasze Stowarzyszenie i obejmujący organizację tych dwóch imprez uzyskał dofinansowanie ze środków Gminy Hażlach.

Warto zaznaczyć, że to właśnie gminy i społeczności lokalne to te grupy, które w najbardziej widoczny sposób mogą czerpać korzyści z członkostwa w Unii. - Mamy już nowy budżet unijny na lata 2014-2020, tak więc z jednej strony świętujemy te dziesięć lat, ale z drugiej strony dajemy jednoznaczny sygnał, że trzeba zakasać rękawy i wziąć się mocno do pracy, aby nie „przespać” okazji. Na nagrody trzeba zasłużyć ciężką pracą, nigdy na odwrót. Formę turnieju sołeckiego zaproponowaliśmy jako kontynuację, ponieważ kilka lat wcześniej wspólnie z kolegami zorganizowaliśmy już cztery takie turnieje. Ponadto wspólna zabawa integruje środowiska lokalne, a integracja przecież przyświeca Unii Europejskiej. Działania takie są także zgodne ze Strategią Rozwoju Gminy Hażlach na lata 2011-2020. Tak więc zapraszam wszystkich w sobotę, 7 czerwca od godz. 15.00 do Kończyc Wielkich - dodaje Sylwester Foltyn.


 

(artykuł sponsorowany)

źródło: mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: