Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gmina Goleszów świętowała Noc Muzeów. Zorza polarna dopełniła program!

W piątek, 10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie oraz na terenie przyległym do niego odbyła się 2. edycja Nocy Muzeów w gminie Goleszów. Z przygotowanych na ten dzień atrakcji skorzystało wielu mieszkańców gminy oraz sąsiednich miejscowości, ale także turystów z całego województwa śląskiego oraz z Czech. Wisienką na torcie tej magicznej nocy, była przepiękna różowo-fioletowa zorza polarna, która późnym wieczorem widoczna była w wielu miejscach, w tym również w Goleszowie.

W programie tegorocznej edycji Nocy Muzeów w gminie Goleszów była m.in. możliwość popołudniowo-wieczornego zwiedzania Izby Oświęcimskiej oraz podziwiania interaktywnej makiety goleszowskiej fabryki cementu. Z propozycji komentowanego zwiedzenia skorzystało ponad 100 uczestników, a blisko raz tyle zapisało się na zwiedzanie w innym terminie. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także gry i zabawy dla najmłodszych, a także ekspozycje i kiermasz używanej książki. W tym roku Noc Muzeów była bowiem okazją do połączenia organizacyjnych sił gminnego ośrodka kultury oraz gminnej biblioteki. Najmłodsi uczestnicy rozwiązywali zagadki, kolekcjonując niezbędne odpowiedzi na pytania, a nieco starsi podziwiali wystawy lokalnych pasjonatów oraz plenerowe ekspozycje zabytkowych motocykli, zjawiskowych wozów strażackich oraz nowoczesnych radiowozów. Nie zabrakło muzycznego akcentu, słodkiego poczęstunku oraz drobnych upominków.

- Dziękuję za tak liczną obecność podczas drugiej, goleszowskiej Nocy Muzeów. Organizację tego typu wydarzenia wprowadziliśmy wraz z uruchomieniem atrakcji, które zlokalizowane są w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie, a które powstały dzięki polsko-czeskiej współpracy transgranicznej w Euroregionie Śląsk Cieszyński. Stale rozwijamy program naszej Nocy Muzeów, poszukując takich atrakcji, które zachęcą mieszkańców naszej gminy do aktywnego udziału i spędzenia tego wyjątkowego wieczoru wspólnie z nami – komentuje Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów i dodaje, że oprócz mieszkańców gminy Goleszów, wśród gości drugiej edycji Nocy Muzeów nie brakowało gości z sąsiednich miejscowości oraz turystów z nieco bardziej odległych części województwa śląskiego, oraz z Czech. - Gmina Goleszów staje się rozpoznawalna i chętnie odwiedzana przez turystów, co oczywiście bardzo nas cieszy – dodaje wójt.

Wisienką na torcie 2. Nocy Muzeów w gminie Goleszów była przepiękna różowo-fioletowa zorza polarna, która tuż po zakończeniu wydarzenia widoczna była w wielu miejscach, w tym również w Gminie Goleszów – gminie w dobrym tonie!

 


mat.pras.(KSZ)

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: