Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gmina da na rurę

Jeszcze przez tydzień mieszkańcy Wisły mogą starać się o dotacje na przyłącza kanalizacyjne i budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wsparcie można otrzymać też na usuwanie azbestu.
Urząd Miejski w Wiśle do 24 marca przyjmuje wnioski mieszkańców w sprawie dofinansowania przyłączy kanalizacyjnych, budowy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz usuwania azbestu. W tym przypadku można uzyskać do 50% kosztów, nie więcej jednak niż 500 zł. to w sytuacji kiedy azbest trzeba tylko wywieźć. Do 1000 zł można otrzymać jeżeli azbest trzeba dodatkowo ściągnąć z dachu i go utylizować.
 
W przypadku przyłączeń kanalizacyjnych, można starać się o dotację w wysokości 100 zł za każdy metr bieżący przyłącza. Do 24 marca mieszkaniec powinien złożyć wniosek, następnie w miarę podsiadanych środków będziemy podpisywać z nimi umowy. Dopiero po jej podpisaniu mieszkaniec może rozpocząć inwestycję – tłumaczy Janusz Pezda inspektor w Referacie Rozwoju Gospodarczego i Środowiska Przy budowie przydomowej oczyszczalni ścieków można starać się o dotację wysokości również w wysokości do 50% poniesionych kosztów, nie więcej jednak niż 5 tysięcy złotych.
 
 
Do miesiąca będziemy przeglądać wnioski, później po kolei będziemy podpisywać umowy z mieszkańcami, którzy dobrze wypełnili wnioski i spełniają wymogi określone w uchwale – dodaje Pezda.
 
W budżecie Wisły w sumie na te dofinansowania zarezerwowano 55 tysięcy złotych.
 
Więcej na temat dotacji można znaleźć pod tym linkiem.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: