Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Główna nagroda dla Oldrzychowic

Gala finałowa Międzynarodowego Przeglądu Złoty Kłos już dziś (sobota 5.05.2012). My wiemy kto zdobył tegoroczne Grand Prix! Główna nagroda wędruje do Oldrzychowic

Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbyły się w dniach od 01.05 do 03.05.2012r. w Amfiteatrze przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach. 

Jury w składzie: Przewodnicząca: prof. dr hab. Krystyna Turek – etnomuzykolog oraz członkowie: mgr Krystyna Kaczko –etnograf i mgr Bożena Sochacka – choreograf, po przesłuchaniu i obejrzeniu 126 zespołów i solistów, w tym 33 zespołów śpiewaczych a’cappella, 30 zespołów śpiewaczych z akompaniamentem, 7 zespołów inscenizujących zwyczaje ludowe, 6 zespołów tanecznych, 11 kapel ludowych, 32 śpiewaków ludowych i 7 instrumentalistów przyznało Nagrodę Grand Prix w wysokości 1.500,00 zł przyznano Zespołom z Oldrzychowic za całokształt prezentacji.

Do udziału w 46 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wytypowano Śpiewaczkę Ludową Panią Joannę Klucznię z Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach.

Pozostałem nagrody i wyróżnienia: CZYTAJ>>> (format PDF)

Zapraszamy również do oglądania fotorelacji przygotowanych przez Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL który był patronem przeglądu

Dzień 1 (wtorek) [KLIKNIJ>>>]
Dzień 2 (środa) [KLIKNIJ>>>]
Dzień 3 (czwartek) [KLIKNIJ>>>]

Zdjęcia: Stanisław Konopka


(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: