Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Głosy z USA w Goleszowie


22 maja przypadła niedziela Cantate – co oznacza niedzielę śpiewania. Tą niezwykłą niedzielę uczczono w Kościele Ewangelickim w Goleszowie, gdzie 21 maja w przeddzień święta Cantate gościł chór Lenoir-Rhyne University z USA z Północnej Karoliny.


Chór Lenoir-Rhyne University z USA z Północnej Karoliny przybył do Goleszowa, gdzie dał piękny koncert. Inicjatorem spotkania z chórem w Goleszowie jest ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. - Wszyscy z zachwyceniem słuchaliśmy pieśni i muzyki w wykonaniu chóru. Śpiewali po łacinie, po słowacku, niemiecku i angielsku. Każdy utwór był nagradzany gromkimi brawami. Cały Kościół rozbrzmiewał pieśniami. Chór podbił serca słuchaczy –relacjonuje ks. Jan Byrt.

Po występie śpiewacy z Ameryki mogli skosztować specjałów z naszego regionu. - Po podziękowaniach zaproszeni byliśmy na dobre ciasto - kołacze z Goleszowa i wróciliśmy do Szczyrku, gdzie już było rozpalone ognisko i do późnych godzin wieczornych śpiewaliśmy przy ognisku. W niedziele chór wziął udział w nabożeństwie konfirmacyjnym w Białej, gdzie znowu zaśpiewał pieśń nową – dodaje ks. Jan Byrt.

Chór Lenoir-Rhyne University  obchodzi w tym roku swoje 75- lecie. Chór prowadzi ks. dr Paul Weber już 12 lat.Grupa koncertowała podczas instalacji biskupów Kościoła Luterańskiego w 2007 roku w St Louis i w 2009 w Waszyngtonie. Swoją tegoroczną podróż do Europy rozpoczęli 16 maja. Koncertowali w Polsce w Warszawie, Krakowie, Goleszowie i Bielsku- Białej. Śpiewacy odwiedzą także niebawem Niemcy i Czechy.


Mottem przewodnim chórzystów jest cytat z Abrahama Linkolna: "Każdy człowiek w każdym miejscu, zachęcany i wzmacniany, ma prawo wznosić się, ma prawo powstać”.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: