Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Głosujmy, bo naprawdę warto!

Dyrektor Gimnazjum Polskiego Andrzej Bizoń, chór ''Collegium Iuvenum'' z dyrygentem Leszkiem Kaliną, plastyk Bronisław Liberda, Chór Żeński ''Melodia'', ZPiT ''Olza'', literatka Renata Putzlacher, woltyżerka Weronika Schönwald, fotograf Marian Siedlaczek, pianista Michał Šupák czy redaktor Otylia Toboła i operator kamery Jiří Brzóska

 Kto z nich zostanie laureatem tytułu „Złoty Jestem 2014” w tegorocznej edycji konkursu Kongresu Polaków w RC „Tacy Jesteśmy”? Werdykt zostanie ogłoszony w sobotę 29 listopada w Teatrze Cieszyńskim.

– Będzie to podwójny werdykt, ponieważ zostaną przyznane dwie równorzędne nagrody – dwa bony o wartości 15 tys. koron. Podobnie jak w poprzedniej edycji o zwycięzcy jednej z nagród zadecyduje kapituła konkursowa, o zwycięzcy drugiej – publiczność – mówi Aneta Roszka z Kancelarii Kongresu Polaków w Czeskim Cieszynie. Jak dodaje, nagroda publiczności zostanie przyznana na podstawie wyników głosowania, które rozpoczyna się właśnie dziś i potrwa do niedzieli 23 listopada. Głosować można będzie na dwa sposoby – za pomocą SMS-ów kierowanych pod nr tel. 736 627 021 oraz na oryginalnych kuponach, które przez najbliższe cztery tygodnie będą publikowane w „Głosie Ludu”.

 – Każda osoba głosująca może wysłać tylko jednego SMS-a oraz jeden kupon. Na kuponie oprócz swojego faworyta do nagrody „Złoty Jestem” powinna podać również swoje dane osobowe, czyli imię, nazwisko, adres i nr tel. W SMS-ie natomiast wystarczy podać, kto głosuje i na kogo – wyjaśnia A. Roszka. – Zapraszamy do głosowania, tym bardziej że wszyscy głosujący na kuponach wezmą udział w losowaniu o wartościowe nagrody. Jedną z nich będzie cyfrowy aparat fotograficzny – zachęca.

 Aby ułatwić naszym Czytelnikom skądinąd trudny wybór, w niniejszym wydaniu naszej gazety prezentujemy sylwetki wszystkich nominowanych do nagrody „Złoty Jestem 2014”. Osobiście można się będzie z nimi spotkać podczas koncertu galowego, w sobotę 29 listopada, w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. Razem z nimi przedstawi się pochodząca z Zaolzia piosenkarka Renata Drössler, która przyjedzie do Czeskiego Cieszyna z premierowym programem.

Projekt „Tacy Jesteśmy 2014” realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury RC, Województwa Morawsko-Śląskiego, Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie oraz Miasta Czeski Cieszyn.

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: