Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gehenna zwierząt w Ustroniu

Chociaż dużo mówi się o prawach zwierząt i odpowiedzialnym zachowaniu właścicieli, niestety, wciąż zdarzają się osoby, które czworonożnych przyjaciół nie traktują, jakby były żywymi stworzeniami. Przekonali się o tym wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „AS”, którzy w październiku interweniowali na jednej z ustrońskich posesji.

Zgodnie z relacją, zamieszczoną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „AS”, wolontariusze ze swoją interwencją zdążyli praktycznie w ostatniej chwili. W połowie października 2019 roku, wraz z Ustrońską Strażą Miejską weszli na teren posesji, na której znajdowały się zabiedzone psy i kucyki. Interwencja była spowodowana doniesieniami mieszkańców okolicy, którzy widząc, co się dzieje, postanowili działać. Na miejscu zostały znalezione dwa psy i trzy kucyki. Wszystkie zwierzęta były pozostawione bez dostępu do jedzenia i wody. Ich stan był na tyle zły, że minimalne opóźnienie interwencji, mogłoby zakończyć się tragicznie.

- Właściciel nieobecny. Podobno na wczasach. Psy uwięzione na balkonie, bo ogrodzenie nie jest szczelne i psy organizują sobie posiłki same. No brzuch pusty a kury u sąsiadów smaczne. Za domem dogorywa kucyk. Pozostałe dwa stoją osowiałe. Brak wody. Brak paszy. Jak to oburzył się człowiek mocno wstawiony, przecież jest chleb i ogórki to mają co jeść. Wzywamy weterynarza chyba w ostatniej chwili. Straż Miejska dzielnie pomaga. Zwierzęta trzeba zabrać, bo brak jakiegokolwiek pożywienia. Psy i kuce już zabezpieczone – relacjonują zdarzenia z 17 października 2019 roku przedstawiciele Stowarzyszenia „AS” w mediach społecznościowych.

Dzień później pojawia się informacja o dramatycznej walce o stan zdrowia kucyków. Jak wskazują przedstawiciele Stowarzyszenia „AS”, dwa zwierzaki są w bardzo złym stanie. Są pod stałą opieką weterynarza, podłączone do kroplówek. Otrzymują również zastrzyki. Chodzenie sprawia im trudność. Psy zostały przewiezione do cieszyńskiego schroniska, ich stan jest nieco lepszy, ale w swoim „domu” i tak musiały przeżyć gehennę.

Organizacje, zajmujące się ochroną praw zwierząt apelują, aby nie pozostawać obojętnym. W tym przypadku, przyczyną interwencji było zgłoszenie osób, których zainteresował los zwierzaków.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-27 09:31:00
Efob: Ustron to zacofana wies,jaki zarzadca takie miasto,a o ludzkosci szkoda mowic,nie maja kultury. Mam zle doswiadczenie o mieszkancach,egoistyczne,podejscie do otaczajacego swiata,poprostu dziczyzna,tam nic sie nie zmienia,trzeba wyslac ich na jakas edukacje,wstyd.
2019-10-27 13:22:37
Łowca androidów: Dopóki w Ustroniu i na całym Sląsku cieszyńskim mieszkały same Cysaroki był ład i porządek, syf się zaczął jak przyjechały brudne gorole i zaczęły kraść i rozrabiać i śmiecić.
2019-10-28 16:15:06
czesiohill: do Efob - zapraszam Cię do Ustronia. Pokażę Ci miasto, będziesz miał okazję spotkać się z "ludzkością" i wymienić poglądy. A przy okazji podreperujemy ortografię, składnię i interpunkcję w Twoich postach. Jeśli jesteś zainteresowany, to odpisz tu, na forum. Oferuję darmowy transport z Twojego miejsca zamieszkania do Ustronia i z powrotem. I postawię w Ustroniu dobrą herbatę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: