Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: co dalej z pływalnią?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Skoczowa burmistrz Mirosław Sitko został zapytany o to, kiedy zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne w budynku pływalni "Delfin".

- Jak państwo wiedzą, dwa razy ogłaszaliśmy przetarg na termomodernizację krytej pływalni. My to ogólnie nazywamy "termomodernizacją", ale ona zakłada również remont kapitalny wnętrz, po 20. latach. Pierwszy przetarg został unieważniony, drugi został rozstrzygnięty. Niestety wybrana firma nie wywiązywała się z zadań, a przede wszystkim nie podejmowała się czynności z powodu zbyt małej liczby pracowników. Dlatego rozwiązaliśmy umowę i ogłosiliśmy trzeci przetarg - okazał się być zbyt wysokim, zaproponowano nam wykonanie za 7,4 mln zł i ta kwota znacząco przekraczała tę, którą mieliśmy zaplanowaną w budżecie - wyjaśniał burmistrz.

Jak dodał, zakres planowanych prac uległ jednak zmianom. - Aby zrealizować dofinansowanie dotyczące termomodernizacji, przygotowywany jest kolejny przetarg, który nie zakłada remontu wnętrza - to można zrobić osobno, to nie jest dzielenie zamówienia - przekonywał Mirosław Sitko.

Wspomniany przetarg ma być ogłoszony wkrótce, a prace mają ruszyć najszybciej, jak to będzie możliwe. Gmina nie zamierza czekać do wakacji z ich przeprowadzeniem.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: