Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gdzie się wybrać?

Przed nami długi weekend. Zapowiada się prawdziwie letnia pogoda, warto więc spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji wydarzeń, które odbędą się w najbliższych dniach

Czwartek 4 czerwca w Boże Ciało do swojego amfiteatru zaprasza Brenna. W Parku Turystyki odbędzie się świąteczny festyn. Początek o godzinie 17.00 - w programie zabawa muzyczna z zespołem LOKOMOTYWA Band.

5 czerwca piątek

Jeśli nie na wolnym powietrzu, to może folklor w teatrze? Dwa wielkie koncerty na deskach teatru w Cieszynie. To koncerty z okazji 65 lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej 5 i 6 czerwca. Bilety można kupić w kasie teatru. Zapowiada się wielkie święto folkloru. Przepiękne stroje, cudowne układy choreograficzne - to wszystko w swoim repertuarze ma cieszyński zespół, który w tym roku obchodzi swój jubileusz. 05 czerwca koncert odbędzie się o godzinie 17.00, w sobotę 6 czerwca o 16.00.

W Strumieniu natomiast pierwszy dzień święta miasta. Od godziny 17.00 impreza dla dzieciaków pod dużym namiotem na rynku.

W Wiśle w Amfiteatrze, odbędzie się Festiwal ''Disco rozpala każdego Górala'', start imprezy w rytmie Disco-Polo o godz. 15.00.

6 czerwca sobota

W programie tegorocznego Artystycznego Lata u Kossaków W Górkach Wielkich znajdą się m.in. warsztaty o tematyce ekologiczno-przyrodniczej prowadzone przed przedstawicielki Spółdzielni Socjalnej „Parostatek” z Cieszyna. Główną inspiracją dla działań artystycznych będzie bogactwo, koloryt i letnia obfitość przyrody. Zajęcia w miarę możliwości pogodowych odbywać się będą w przestrzeni parku Dworu Kossaków Na pierwsze warsztaty „Ptasie Radio” zapraszamy całe rodziny 6 czerwca o godzinie 11.00 Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy! Liczba miejsc ograniczona! Więcej informacji pod tel. 8510351
Tymczasem na scenie breńskiego amfiteatru wystąpi Kabaret “Moherowe Berety” oraz Mirosław Szołtysek.„MOHEROWE BERETY” – Chorzowski kabaret, w którego skład wchodzą cztery panie w średnim wieku, na co dzień grające w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Początek o godzinie 17.00

Skoczów zaprasza na kolejny Pchli Targ, początek w sobotę 6 czerwca o godzinie 9.00 na rynku.

W Ustroniu 6.06 w Amfiteatrze odbędzie się impreza „Dzieci Dzieciom, Rodzice Rodzicom”, start 14.00

Sobota to drugi dzień Staromiejskiej Wiosny. W tym dniu na strumieńskim rynku na scenie pojawią się m.in. Łowcy.B, Zbigniew Wodecki z zespołem

UWAGA, planowany na sobotę 6 czerwca w Brennej Rajd Górski na Baranią Górę, nie odbędzie się, ponowna data wydarzenia zostanie dopiero ustalona.

7 czerwca niedziela


W Jasienicy w Kompleksie sportowym „Drzewiarz” odbędzie się Piknik Rodzinny „MojFest”, W programie dużo atrakcji m.in. : bezpłatne zajęcia artystyczne i ruchowe dla dzieci i młodzieży, pokaz oraz warsztaty wyczynowej jazdy na skateparku, Zjazd Dętych Gwiazd – koncert galowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Konkurs Musztry Orkiestrowej – pokazy konkursowe orkiestr dętych i mażoretek w ramach Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”. Początek imprezy o 14.00

Macierz Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na VII Dzień Tradycji, Stroju i Pieśni Regionalnej, który odbędzie się 7 czerwca w parku miejskim w strumieniu. W programie: 14.45 przemarsz zespołów regionalnych z Rynku do parku. 15.00 występy zespołów regionalnych: „Strumień” ze Strumienia, „Talizman” z Pawłowic,„Dankowianie” z Dankowic, „Olzanki” z Olzy.

W sobotnie popołudnie również na strumieńskim rynku dalsza część zabawy w ramach dni miasta – czyli Staromiejska Wiosna 2015.


To tylko kilka wybranych propozycji wydarzeń, które odbywają się w najbliższych dniach na Śląsku Cieszyńskim. Przypominamy, że codziennie aktualizowane kalendarium wydarzeń znajdziecie pod adresem www.wkrotce.ox.pl. Zapraszamy!


Red.

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-06-03 20:28:20
szejker: \"W sobotnie popołudnie również na strumieńskim rynku...\". W niedzielne ;)
2015-06-04 07:26:02
ciamajda: Skoczów jak zwykle. Stać go tylko na \"Pchli Targ\". Żałosne.
2015-06-04 18:49:24
Sonia Bujok: \"Disco rozpala każdego Górala\" - szkoda, że nie retro...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: