Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gdzie na dożynki? Zaprasza Chybie, Istebna i Jaworze

Przed nami weekend pełen dożynkowych wrażeń. Istebna, Chybie i Jaworze, będą dziękować za plony. Nie zabraknie tradycyjnych korowodów, ceremoniałów dożynkowych i atrakcji na scenie.

Tegoroczne Istebniańskie Dożynki odbędą się w niedzielę 11 września bieżącego roku w „Amfiteatrze Pod Skocznią” w Istebnej. Impreza skupia mieszkańców ze wszystkich trzech wsi należących do Gminy Istebna oraz turystów zaciekawionych wydarzeniem. W programie przewidujemy sporo interesujących występów. W tym roku gospodarzem dożynek będzie sołectwo Koniaków, dlatego wydarzenie rozpocznie Msza Święta w Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Koniakowie. Po Mszy, w barwnym korowodzie udamy się do Amfiteatru Pod Skocznią, by przeprowadzić ceremoniał dożynkowy. Na scenie zobaczymy również konkurencje dla gazdów oraz występy artystyczne, m.in. regionalnej kapeli. Podczas wydarzenia będzie okazja do zapoznania się z twórczością ludową i skosztowania kuchni regionalnej. Imprezę zakończy zabawa z Dj-em! Zachęcamy do udziału – zaprasza gmina Istebna.

Do udziału w dożynkach również w niedzielę 11 września zachęca także Chybie. - Drodzy Mieszkańcy! Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych uroczystościach dożynkowych. Obchody Gminnego Święta Plonów odbędą się już w tę niedzielę – informuje gmina. A plan uroczystości dożynkowych przedstawia się następująco:
13:30 – zbiórka i formowanie korowodu
14:15 – wyjazd korowodu od Gazdów Dożynkowych do amfiteatru ulicami Chybia
16:00 – Uroczyste rozpoczęcie Dożynek w Amfiteatrze, występ zespołu Pieśni i Tańca „Strumień”
17:00 – koncert „Chybskiej Orkiestry Dętej”
18:00 – 22:00 gwiazda wieczoru - zespół „SHOW BAND”
 
Z kolei w Jaworzu świętowanie potrwa dwa dni w sobotę i niedzielę w ramach 34 Jaworzańskiego Września. - Zapraszamy na nasze cykliczne wydarzenie: XXXIV Jaworzański Wrzesień – Dożynki Gminne, które odbędzie się w weekend 10-11 września 2022 r.  Zawody Strong Drwal, barwny korowód ulicami Jaworza, tradycyjny kołacz dożynkowy to już tradycyjne punkty programu, których nie zabraknie w planie wydarzenia. Dodatkowo, podczas dwudniowego świętowania jaworzański amfiteatr będzie wypełniony muzyką i tańcem.  - W sobotę 10 września, do południa odbędą się rozgrywki sportowe (turniej piłki nożnej dla dzieci i piłki siatkowej dla dorosłych), a po godzinie 12:00 międzynarodowe zawody Strong Drwal. Na scenie jaworzańskiego amfiteatru od godz. 16:00 wystąpi mim Ireneusz Krosny, a po nim deski amfiteatru przejmą zespoły muzyczne – Kapela PoPieronie oraz zespół Future Folk. Pierwszy dzień Jaworzańskiego Września zakończy się dyskoteką z Radiem Bielsko.  W niedzielę 11 września od 12:00 odbędzie się kultowy wśród naszych mieszkańców – barwny korowód dożynkowy. W ciągu dnia czeka nas także nabożeństwo ekumeniczne i ceremoniał dożynkowy. Zagrają i zaśpiewają: chór z Węgier, Zespół Regionalny „Jaworze”, kapela góralska "Beskidzcy Zbóje" i zespół "Tekla Klebetnica". Od godz. 20:30 aż do północy, w trakcie zabawy tanecznej będzie nas zabawiał zespół "Silesian Tyrol Band" – informuje Ośrodek Promocji Gminy Jaworze.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: