Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Fuszerka goni fuszerkę

Na fachowców trzeba uważać. I to zarówno zlecając prace w domu jak i w gminie. Przekonała się o tym niedawno Wisła. Firma, która remontowała drogę do Jawornika nie zapłaciła podwykonawcy. Miasto musiało ponownie dać pieniądze na, już raz zapłacone, roboty.
 
Tymczasem podobne problemy mają Zebrzydowice. Tutaj remontuje się parking przed urzędem gminy. Remontuje, bo choć prace powinny być zakończone już w marcu – to ciągle końca nie widać. Dlaczego?
 
 
- mówi wójt Zebrzydowic Andrzej Kondziołka. Dlaczego gmina wybrała firmę, skoro zaproponowana cena budziła kontrowersję? Zmusiła nas do tego decyzja Prezesa Nadzoru Zamówień Publicznych – odpowiada Kondziołka. Chodzi o to, że kiedy w pierwszym przetargu firma przegrała – odwołała się od decyzji przetargowej. Nadzór zamówień nakazał gminie ponownie przetarg rozstrzygnąć.
 
 
Parking nie został zakończony w terminie a dodatkowo to, co firma zdążyła zrobić wzbudza raczej zażenowanie. Krzywe krawężniki, odstająca kostka. Teraz nowa firma musi praktycznie rozpocząć prace od nowa. Dopiero w połowie lipca udało się rozstrzygnąć przetarg na dokończenie prac. A te nie dość że będą droższe, to dodatkowo trzeba było przygotować inwentaryzację terenu – dodaje Kondziołka.
 
 
Ostatecznie nieuczciwą firmę z Sosnowca zastąpi w Zebrzydowicach firma z Rybnika.
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: