Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Furmani na start!

Już dwudziesty drugi raz odbędą się Zimowe Zawody Furmanów w Istebnej. 26 lutego o godz. 11.00 na leśnym parkingu za stacją benzynową w Istebnej odbędzie się konkurs – zmagania furmanów.

 

Gmina Istebna, Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej oraz PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Wisła zapraszają do wzięcia udziału w XXI Zimowych Zawodach Furmanów w Istebnej.

Zapisy startujących przyjmowane będą w biurze zawodów od godz. 10.00. Zaplanowano kilka widowiskowych konkurencji. Pierwszą z nich będzie slalom z drewnem stosowym, będzie to przejazd wyznaczoną trasą pomiędzy drzewkami. - Za ominięcie jednej przeszkody będzie naliczonych 10 sekund karnych, a ominięcie więcej niż jednej przeszkody zakończy się dyskwalifikacją uczestnika. Rozładunek drewna i ułożenie wałków drewnianych między palikami w ramach wyznaczonych linii. Za każde wysunięcie wałka poza linię będzie naliczonych 10 sekund karnych. Zarówno załadunku i rozładunku drewna dokonuje tylko jeden uczestnik, drugi ma za zadanie trzymać konie. Do dyspozycji są sanie – informują organizatorzy. Drugą konkurencją będzie siła uciągu.

- Konkurencja ma na celu sprawdzić kondycję fizyczną koni i umiejętności furmana. Przejazd pojedynczym koniem 1 odcinka o długości 30 metrów. Konkurencja polega na przeciągnięciu 1 kłody drewna świerkowego. Zawodnik po przygotowaniu konia na stanowisku startowym daje znać ręką sędziemu, że jest gotowy do startu. Całkowity czas wykonania konkurencji wynosi 45 sekund. W całej konkurencji liczy się czas przejazdu, a w przypadku nie osiągnięcia mety zostanie zmierzona odległość, na jaką zostało przeciągnięte drewno. Pomiar czasu mierzony będzie elektronicznie. Uczestnicy mogą korzystać wyłącznie z łańcuchów zapewnionych przez organizatora – dodają organizatorzy.

 

Zawodnicy otrzymają statuetki, dyplom i nagrody pieniężne za I, II i III miejsce w każdej z konkurencji.

Przewidziana jest także nagroda specjalna dla najlepszej drużyny z gminy Istebna.

 

W zawodach mogą brać udział konie pracujące w lasach mające nie mniej niż 5 lat. Zawodnik jest zobowiązany do przedłożenia pisemnego poświadczenia organizatorom o wieku konia biorącego udział w zawodach.

Zawody odbywają się na terenie utwardzonym i płaskim. Zawodnicy proszeni są o udział w strojach góralskich lub jego elementami.

 

KOD

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: