Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Fundacja "MamGrono" w nowej siedzibie

W czwartek (18.06.2020) w budynku Hufca Ziemi Cieszyńskiej odbyło się oficjalne otwarcie siedziby fundacji „MamGrono”, organizacji, która skupia się w swojej działalności na mamach z dziećmi – ich aktywizacją, organizowaniem czasu wolnego i warsztatów dostosowanych do potrzeb społecznych.

Fundacja „MamGrono” to kontynuacja działania nieformalnej grupy „Bawialnia”, która już od kilku lat organizuje wydarzenia dla mam z dziećmi w regionie. Po założeniu fundacji nadszedł czas na starania o stworzenie siedziby – miejsca, gdzie będzie można się spotkać i naradzić (oczywiście przychodząc z dziećmi – siedziba jest wyposażana w dziecięcy kącik).

Fundacja opiera swoje działania na pracy własnej i współpracy z różnymi instytucjami z Cieszyna i okolic. Na otwarciu pojawiła się m.in. burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz (Miasto było zaangażowane m.in. w organizację wydarzenia „Domowe ekosolucje”), przedstawiciele Hufca Ziemi Cieszyńskiej, który również współpracuje z fundacją, przedstawicielka fundacji „Łatka”, przedstawicielki Stowarzyszenia „Twórczy Rozwój”, Pracowni Językowej, a także zaproszeni goście z firm, które w jakiś sposób wspierają działania organizacji.

Podczas części oficjalnej przedstawiono historię fundacji i plany na przyszłość — Działamy od stycznia 2019 roku. Wcześniej znaliście nas jako Bawialnię. Przez rok działalności udało nam się zorganizować 41 wydarzeń, w których wzięło udział setki rodzin z dziećmi. Do nich kierujemy nasze działania, od kobiet w ciąży po całe rodziny wielopokoleniowe – wyjaśniała Joanna Czerkowska (która wraz z Anną Babik, Joanną Bierską i Karoliną Kartasińską współtworzy fundację).

Jak podkreślały dziewczyny, drugi kwartał 2020 roku był dla fundacji czasem ograniczonych możliwości w działaniu, jednak był to również czas na planowanie nowych działań. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, organizowane będą kolejne spotkania i realizowane projekty.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: