Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Freestylowa 'Zośka' na Hali

W dniach 7 i 8 sierpnia, w ramach Frestyle City Festival odbędą się Mistrzostwa Polski w Footbagu. Zawody przeprowadzone zostaną na terenie Hali Widowiskowo Sportowej oraz  w parku na Górze Zamkowej.

Opis konkurencji Footbag:
Footbag, znany również jako „zośka”, to dyscyplina polegająca na podrzucaniu niewielkiego woreczka wypełnionego plastikowymi lub metalowymi kuleczkami czy zbożem. Głównie odbija się nogami, ale też wszystkimi częściami ciała. Rozgrywana jest w trzech kategoriach: Freestyle, Net i Golf. W ramach Footbag Freestyle przeprowadzane są konkurencje Circle, Request, Shred30, Sick3, Most Rippin’ Run, 2 square, jednak najważniejszą jest Freestyle Routines. Są to indywidualne występy zawodników, którzy prezentują przygotowaną przez siebie choreografię tricków do muzyki. Każdy uczestnik oceniany jest przez sędziów. Przyznawane mu są punkty, w dwóch kryteriach: technicznym i artystycznym,
w skali od 0 do 6. Kolejną kategoria to Footbag Net. Gra toczy się na boisku wielkością zbliżonym do boiska do Badmintona. Pomiędzy polami zawodników rozwieszona jest siatka na wysokości 150 cm. W tej dyscyplinie udział brać mogą zarówno indywidualni gracze, jak i dwuosobowe zespoły. Konkurencja polega na przerzucaniu footbag'a przez siatkę.
Footbag Golf to nic innego jak adaptacja minigolfa. Jedyną różnicą jest to, że zamiast piłeczki, używana jest „zośka”. Kategoria ta zwykle odbywa się na świeżym powietrzu, często w parkach, gdzie dostępny jest urozmaicony teren. Zwycięzcą jest ten, kto trafi „zośką” do celu w jak najmniejszej ilości kopnięć.

Opis czołowych zawodników:
Na Mistrzostwa Polski w Footbagu przyjedzie czołówka krajowych zawodników. Swój przyjazd potwierdził pochodzący z Wrocławia Wicemistrz Europy i Świata w kategorii Sick 3 - Olaf Piwowar. Na koncie ma również Mistrzostwo Świata w tejże konkurencji zdobyte w Pradze w 2008 roku. W 2007 r. w Wiedniu, zdobył Wicemistrzostwo w kategorii Circle. Kolejny zawodnik to Bartosz Bubula ze Strzelina, dwukrotny Wicemistrz Polski w kategorii Request. Tytuły zdobywał kolejno w Warszawie (2008) i Białymstoku (2009). W 2009 r. wywalczył także Wicemistrzostwo Świata w Berlinie. Faworytką płci pięknej jest Karolina Modrzejewska ze Słupska. Zawodniczka od wielu lat utrzymuje się na pierwszej pozycji w rankingu polskiego Footbagu kobiet. Na swoim koncie ma Wicemistrzostwo Świata z Frankfurtu (2006) oraz Europy ze Strzelina (2009), a także potrójne Wicemistrzostwo Świata z roku 2006, 2008 oraz 2009.

Katarzyna Jurys, Biuro Prasowe Festiwalu
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: