Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Fotografia i zajęcia plastyczne podczas Familijnego Piątku

W piątek (16.07) przy Domu Przyrodnika w Hażlachu odbyła się kolejna impreza z cyklu "Familijne piątki". Tym razem dzieci zmierzyły się z zajęciami plastycznymi, prowadzonymi przez Magdę Szadkowską, a dorosłych w świat fotografii wprowadził Bogusław Dziadzia.

Familjne Piątki w Gminie Hażlach to inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu, któremu udało się na ten cel pozyskać środki zewnętrzne. Dzięki temu w każdy z wakacyjnych piątków dzieci i dorośli mogą liczyć na atrakcje – warsztaty, gry, zabawy, przedstawienia oraz koncerty. W piątek (16.07) warsztaty dla dzieci poprowadziła Magdalena Szadkowska, która wspólną zabawę zatytułowała „Bądź jak Jackson Pollock” – będziemy dziś tworzyć pracę poprzez wylewanie, wystrzykiwanie i rozsmarowywanie farby. Dzieci podzielą się na grupy, każda grupa otrzyma swoje podobrazie i będzie miała szansę stworzyć własne dzieło – wyjaśniała Magda Szadkowska, tłumacząc, w jaki sposób będzie wyglądać praca i jak dzieci mogą się do niej zabrać. Finalnie powstało kilka prac, a dzieci poza brudnymi rękami i nogami miały uśmiechy na twarzach.

W tym samym czasie odbywały się również zajęcia fotograficzne, na których uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można uwiecznić chwilę, tak aby zdjęcie było nie tylko miłe dla oka, ale również ciekawe. Bogusław Dziadzia omówił kompozycję, światło, oraz różnice pomiędzy poszczególnymi typami zdjęć. Zadaniem uczestników warsztatów było wyjście przed Dom Przyrodnika i przyniesienie, ich zdaniem, najciekawszego ujęcia.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: