Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Fotel Starosty Cieszyńskiego może być Twój!

Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek odda na jeden dzień fotel temu, kto okaże hojność podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To pierwsza taka akcja w historii Samorządu Powiatu Cieszyńskiego.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 13 stycznia 2019 roku. Celem tegorocznej akcji będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W akcję włączył się także Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński -  Od lat aktywnie uczestniczę w akcjach charytatywnych niezależnie od pełnionej przeze mnie funkcji. Jedną z nich jest coroczne rozdawanie zeszytów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Niedawno miałem okazję spotkać się z wyjątkowymi ludźmi Joanną i Janem Wesoły oraz Sylwią Pieczonką z Cieszyńskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którym zaoferowałem chęć wsparcia tej cennej oraz ważnej inicjatywy. To właśnie  oni wymyślili, że mogę na jeden dzień oddać swój stołek Starosty. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto okaże szczodre serce i zaoferuje jak najwyższą kwotę na tej aukcji. Życie i zdrowie dzieci jest wartością bezcenną - mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. 

Zwycięzca będzie mógł przez jeden dzień pełnić funkcję Starosty Cieszyńskiego, a do jego dyspozycji będzie gabinet Starosty wraz z niezbędnym sprzętem elektronicznym, spotkanie prasowe z mediami, prowadzenie specjalnego posiedzenia Zarządu Powiatu, spotkanie z Przewodniczącym Rady Powiatu, wizyta w wybranej jednostce podlegającej Powiatowi, obiad  w towarzystwie Starosty oraz Wicestarosty, służbowy samochód wraz z kierowcą oraz "urzędnicza" kawa bez ograniczeń! Ponad to, uchwycone chwile w kadrze aparatu, z tego wyjątkowego dnia sprawowania rządów w cieszyńskim Starostwie, zostaną umieszczone w specjalnie przygotowanym albumie pamiątkowym, który otrzyma zwycięzca aukcji.

Fotel Szefa Powiatu będzie można licytować na platformie Allegro pod adresem:                    

https://charytatywni.allegro.pl/dzien-w-fotelu-starosty-cieszynskiego-i8595694

Dodatkowych informacji o aukcji udzielają:

Katarzyna Raszka-Sodzawiczny  Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Cieszynie

tel. 33 4777 123 k.raszka@powiat.cieszyn.pl

oraz Sylwia Pieczonka Wolontariuszka WOŚP

tel. 798542510 sylwia.pieczonka77@gmail.com

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-05 17:51:17
bronek91: A co z zadekowaną €maskotką Pana Starosty?
2019-01-05 20:05:24
Donek: Może mi ktoś odpowiedzieć co to za stanowisko rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Pierwszy raz słyszę.
2019-01-05 22:16:34
bronek91: Rzecznik Prasowy (in abstracto)- NIEOFICJALNIE spoko fuszka, zapewnia kontakty, można narobić sobie znajomości, nie wymaga się zbyt specjalistycznej wiedzy (PRZYKŁAD MISIEWICZA W MON) a nacisk kładziony jest zwłaszcza na tak zwane miękkie umiejętności (odpyskowanie z klasą, lanie wody publice, obracanie poważnych spraw w żart, kpina z obywatela itd.). Zasadnicza rola polega na kreowaniu DOBREGO wizerunku "firmy" (propaganda), prowadzenie polityki informacyjnej (ocieplanie wizerunku czy inaczej dezinformacja), tłumaczeniu WPADEK i PRZECIEKÓW pracowników i szefostwa (publiczne zamiatanie pod dywan). OFICJALNIE stanowisko pracy w zakres obowiązków którego wchodzi kontakt z mediami, ciężka robota wymagająca nieustannego sprawdzania doniesień prasowych a także wstawania w nocy, wyczerpująca, działanie z myślą o obywatelach itd. PS Rzecznik traktowany jest jako stanowisko dla znajomków lub apanaż do dorobienia sobie.
2019-01-05 23:10:20
torcin: Jako nagroda obiad, kaweczka a potem " idziemy na jednego " to oczywiście w niedzielę. W poniedziałek za to na fotel starosty, bo kaca leczy praca.
2019-01-05 23:56:25
Megiera2018: torcin - Sztuką nie jest sam upadek, sztuką jest podniesienie się z tego upadku! Prawda? Potykasz się, popełniasz błędy, ale zawsze idziesz do przodu, pod warunkiem, że chcesz to zrobić oraz że zauważasz swój problem, który zaprowadził Cię w dół, Wszyscy Cię przekreślili, a Ty mimo wszystko podnosisz się i robisz to na przekór co poniektórych, którzy nadal widzą Cię w bagnie. Zgadzasz się? Pamiętaj, że Ktoś, komu się udało podnieść, należy się szacunek, że mimo wszystko dał radę. Mam rację? Pomyśl.
2019-01-06 00:50:37
torcin: Ktoś kto zatrudnia maskotkę typu "Filip" niema szacunku dla samego siebie, więc niech szacunku nie oczekuje od innych. Tyle w temacie.
2019-01-06 07:12:45
Władek na skuterze: Jestem wldek i jeżdżę na skuterze i jestem niuprzejmy -----jak bym byl to bym wszystkich zwolnil i straz miejska rozwiazal ---bo taki ze mnie władek
2019-01-06 08:11:07
bronek91: torcin moim prywatnym zdaniem można odnieść wrażenie, iż nie ma szacunku dla zasad demokracji a zwłaszcza względem suwerena, czyli samorządu. €maskotka Pana Starosty typu "Filip" z ksywą SZNUPEK jedynie to potwierdza. Szkoda, iż zabrakło na fotografii. Jak widać ruszyła lokalna chałupnicza produkcja wszelkich pluszaków i MISIEWICZY. Szkoda, iż nie zostali wystawieni na loterii....TERAZ! EXport w posły lub €posły wydaje się być pewny, zwłaszcza z poparciem lokalnego LEMINGRADU, która to rola niechybnie i wstydliwie przypadła miasteczku Ustroń. Miejscowe DZWONY, jak można zauważyć, już biją na alarm.
2019-01-06 09:32:41
wyśmienity cwaniaczek: ja szumnie NAPIERDZIANY FOTEL NA OWSIKA :):) wiecie ile tam w tym fotelu jest tanich obiadów ze starostwa ??!!!!! FUJJ FUJ
2019-01-06 12:52:40
bronek91: Z tego co napisał wyśmienity cwaniaczek zaczynam się zastanawiać czy czasem zamiast o "fotelu" nie powinniśmy raczej mówić o "tronie" Pana Starosty.
2019-01-06 18:42:30
tom lem: ... poziom komentarzy - sięga dna czy kloaki?
2019-01-07 07:41:38
bronek91: tom lem jak widzisz, poziomem komentarze znacząco nie odbiegają od politycznych zachowań niektórych powiatowych włodarzy.
2019-01-07 10:38:27
Zenobia55: Chopy - jak żech poczitała te Wasze wypociny pod tym postem o fotelu starosty, kiere żeście tu naklupali, toż mi się nóż w kapsie otworzył i se ekstra konto na ox.pl założyłach, coby Wom ino powiedzieć, żeście są stare capy :) Zamiast licytować i pomóc dzieciom, to pierdoły piszecie!
2019-01-07 16:57:29
bronek91: Szanowna Zenobia55, Pomagamy nie tylko dzieciom ale WSZYSTKIM POTRZEBUJĄCYM. Nie przez jeden dzień ale CAŁY ROK. Tak się zastanawiam, czy Pan Starosta myślał o dzieciach kiedy demolowano dworzec w Cieszynie? A noż Ci sie w kapsie nie otwiyro jak som łomane zasady lokalnej demokracji? Jak widać Twoja Zenobia55 intencja pozostawienia wypowiedzi nie wynika z troski o dzieci ale najwyraźniej odczuwasz pociąg to osobników swojego gatunku.
2019-01-07 18:58:33
Donek: Nie wiem jaka jest odpowiedzialność starosty za były dworzec pks ile jest jego wkładu w to demolowanie bo był wtedy burmistrzem Cieszyna, ale Cieszyniacy w nagrodę wybrali go za radnego do powiatu a tym samym został starostą i do zarządu powiatu wprowadził młodego Misiewicza tyle w temacie.
2019-01-07 18:58:33
Donek: Nie wiem jaka jest odpowiedzialność starosty za były dworzec pks ile jest jego wkładu w to demolowanie bo był wtedy burmistrzem Cieszyna, ale Cieszyniacy w nagrodę wybrali go za radnego do powiatu a tym samym został starostą i do zarządu powiatu wprowadził młodego Misiewicza tyle w temacie.
2019-01-07 22:30:22
bronek91: Donek: Jaka szkoda, iż nie można dodać https://misiewicze.pl/ , przynajmniej w założeniu. Ewidentne narzędzie sPOKO propagandy.
2019-01-08 14:27:28
Zenobia55: Bronek, idzie dodać, ino trzeba to umieć zrobić! Alleluja i do przodu, jak prawi klasyk :P Próbuj więc do skutku! No i nie poddawaj się za szybko! Zaskoczyłeś, że Ty czegoś nie potrafisz zrobić :)
2019-01-09 06:22:01
bronek91: zenobia55 już o losie biednych dzieci zapomniałaś? Strasznie szybko. Zatem mam rozumieć, iż Maskotce w parciu do koryta nie przeszkodzi nawet potencjalny mariaż z PiS??? Zresztą i tak niebawem zostanie oddelegowana w posły czy €posły a na wakat pewnie już coś tam jest upatrzone. zanobii55 proponujemy ze zrozumieniem zapoznać się ze wcześniejszą wypowiedzią… Może pojmie nową umiejętność…
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: