Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Folklor z całego świata w naszym regionie

25 sierpnia rusza kolejny Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Na scenach w całym województwie śląskim – w tym także w naszym regionie zaprezentują się artyści z różnych stron świata świata. To już 31. edycja tej imprezy.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny (MSFF) to rozpoznawalna i ceniona w świecie folkloru marka, silnie osadzona w tradycji regionu, w którym obecna jest od 1979 roku. Gospodarzem festiwalu jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca “Katowice” działający w ramach Uniwersytetu Śląskiego – głównego organizatora tej prestiżowej imprezy.
Każda edycja imprezy to kilkaset artystów z całego świata, którzy końcem sierpnia i początkiem września prezentują swój unikatowy folklor.
Każdy z występów cechuje autentyczność strojów, śpiewu i tańca. Podczas festiwalu mieliśmy okazję podziwiać wykonawców między innymi z: Indonezji, Meksyku, Indii, Niemiec, Węgier, Kenii, Litwy, Rosji, Turcji, Malezji, Portugalii, Hiszpanii, Macedonii, Włoch, Grecji, Cypru i Czech, Beninu. Dotychczas w Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Folklorystycznym wzięło udział 300 zespołów.
Festiwal to występy plenerowe, korowody i koncerty w przeróżnych zakątkach województwa śląskiego. To impreza na stałe wpisana w kalendarium CIOFF (Międzynarodowa Rada Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działająca pod auspicjami UNESCO), ale jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

Tegoroczna edycja imprezy odbywać się będzie od 25.08 do 2.09. Inauguracyjny koncert zaplanowano na 28 sierpnia o godz. 18.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Prócz Cieszyna artyści pojawią się również w Brennej i Ustroniu.
Szczegółowy harmonogram imprezy można znaleźć tutaj.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: