FIS Cup dobiegł końca, jak wypadli nasi?

Trzech Polaków zakończyło ostatni konkurs FIS Cup w tym sezonie w czołowej „10”. Najwyżej z nich uplasował się zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Kacper Juroszek – który był siódmy. 17-letni skoczek okazał się najlepszy spośród biało-czerwonych w końcowej klasyfikacji generalnej, w której zajął 15. miejsce.

Juroszek bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszej serii, którą zakończył w pierwszej „3”. Skoczek wiślańskiego klubu oddał, wspólnie z Andreasem Wankiem, drugi najdłuższy skok – 93 m. Niestety, Juroszkowi nie udało się powtórzyć wyniku z pierwszej serii, oddając później 11 metrów krótszy skok. 17-latek zakończył konkurs na siódmym miejscu, a zaraz za nim uplasowało się kolejnych dwóch reprezentantów Polski: Mateusz Gruszka (8.) oraz Adam Niżnik (9.). Punkty wywalczył również drugi z zawodników WSS Wisła – Tomasz Pilch był 20. Wiktor Pękala, tak samo jak miało to miejsce w sobotnim konkursie, zakończył zmagania na jednym skoku.

Niedzielne zmagania padły łupem Wanka, dla którego to czwarte zwycięstwo z rzędu w ramach FIS Cup. Drugie miejsce przypadło Blazowi Pavlicowi ze Słowenii, a trzeci był Maximilian Steiner.

Weekend w Villach zakończył aktualny sezon Pucharu FIS. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Fabian Seidl. Reprezentant Niemiec zebrał o blisko 70 punktów więcej od drugiego Luci Egloffa. Podium uzupełnił Johannes Schubert. Z Polaków najwyżej ulokował się Juroszek, który zakończył sezon na 15. pozycji.