Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Finałowy koncert akcji "Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego"

Generalny remont cieszyńskich organów Sauera trwa od października 2014 roku. Dzięki zbiórkom z koncertów charytatywnych prace cały czas trwają. Zbliża się ostatni koncert V akcji Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego" - już w niedzielę, 12 czerwca zapraszamy do kościoła Jezusowego w Cieszynie!

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na ostatni koncert V edycji akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”. W niedzielę 12 czerwca o godz. 16.00 w kościele Jezusowym wystąpią: Chór Mieszany Hażlach-Zamarski pod dyr. Krystyny Penkały, zespół młodzieżowy pod dyr. ks. Marcina Podżorskiego oraz chór dziecięcy „Gloria” z Hażlacha prowadzony przez Martę Cienciałę. W programie koncertu m.in. pieśni z Taize oraz utwory Mozarta, Verdiego, Hanusiewicza. Na zakończenie koncertu zabrzmi „Hymn III Tysiąclecia” M. Gałęskiego w wykonaniu połączonych chórów.

Chór Mieszany Hażlach-Zamarski w ubiegłym roku świętował jubileusz 95-lecia swojej działalności. Zespół należy do jednych z najstarszych zespołów śpiewaczych działających na Śląsku Cieszyńskim. Od ponad 40 lat dyryguje nim Krystyna Penkała. Niedzielny koncert dedykowany będzie zmarłemu przed rokiem długoletniemu organiście kościoła Jezusowego śp. Mirosławowi Berkowi, który był mocno związany z hażlaskim chórem.

Generalny remont cieszyńskich organów Sauera trwa od października 2014 roku. Prace podzielone zostały na trzy etapy. Aktualnie realizowany jest ostatni, III etap prac, polegający m.in. na czyszczeniu ponad 2000 zabytkowych piszczałek, które czekają na montaż, strojenie i intonację. Prace mają się zakończyć do końca lipca bieżącego roku, a uroczysty koncert inaugurujący wyremontowany instrument zaplanowano na 31 października.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

 

Portal OX.PL od początku jest patronem akcji.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: