Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Finał WOŚP w Cieszynie już w najbliższą niedzielę!

Już 11 stycznia w całej Polsce odbędzie się długo oczekiwany 23 Finał WOŚP. W Cieszynie, tradycyjnie dzięki uprzejmości Zamku oraz Szkoły Muzycznej, przy współpracy z Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury 'Dom Narodowy', Orkiestra zabrzmi na Wzgórzu Zamkowym. Jednak WOŚPowe atrakcje rozpoczną się już wcześniej, w tygodniu poprzedzającym finał.

- Na rozgrzewkę, 5 stycznia o godzinie 20:00 odbędzie się WOŚPowy przegląd kapel w Klubie Studenckim „Panopticum”, na który serdecznie zapraszamy nie tylko studentów - mówi Magdalena Bregin z cieszyńskiego sztabu WOŚP.

Następnie, 8 stycznia o godzinie 17:00, również w Klubie Studenckim „Panopticum” odbędzie się kiermasz „Coś za coś” – czyli handel wymienny. Będzie tam można wymienić: książki, płyty, handmade’y, maskotki, zabawki, naczynia, meble, biżuterię, ubrania, prenumeraty magazynów, bibeloty. Istnieje możliwość przywiezienia przedmiotów wcześniej. Kontakt w sprawie kiermaszu: 728 882 236, lub mailowo: magdalena.kelner@gmail.com.

Będzie też coś dla lubiących występy, scenę i kabaret - a mianowicie - Warsztaty Improwizacji Kabaretowej. Pomagają one w poznaniu i wyćwiczeniu tych zachowań, które, jak się okazuje, przydają się nie tylko na scenie, ale również w codziennym życiu. – Improwizacja to refleks słowny, szybkie skojarzenie, otwartość na innych, bezwzględna aprobata, współpraca na scenie i wiele innych – informuje Magdalena Bregin – Zapraszamy młodzież od 15 roku życia, dorosłych, wolontariuszy. W roli głównej wystąpi grupa improwizacyjna ImproKanapka wraz z chętnymi uczestnikami warsztatów. Część pierwsza odbędzie się 10 stycznia o godz. 16:00 w Domu Harcerza, a część druga dzień później (11 stycznia) o 10:00 na Wzgórzu Zamkowym.

Podczas Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 9:00 do 20:00 standardowo będziemy mogli wrzucić datki do puszek podczas corocznej kwesty na rzecz WOŚP. Wolontariuszy będzie można spotkać w całym mieście.

Od 11:00 będzie trwał dwugodzinny Koncert Specjalny, zorganizowany w ramach podziękowań dla osób oraz instytucji wspierających organizację Finału WOŚP w Cieszynie. Koncert odbędzie się na Zamku, a w jazzowym repertuarze wystąpią „Ela i Chłopcy.”

Wszyscy chcący sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz poszerzyć wiedzę w zakresie ratownictwa mogą wziąć udział w Ratowniczej Grze Miejskiej. Odbędzie się ona na terenie miasta o 13:30. Przedtem wymagana jest jednak rejestracja uczestników, której można dokonać w WOŚPowej Kawiarence od 12:30.

Co mogą robić najmłodsi uczestnicy? Od 14.00 do 19.00 otwarta będzie Baby Sfera, tj. atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez studentów UŚ w Cieszynie, które odbędą się w Oranżerii. - Zapraszamy na zabawy kolorową chustą, wielkie bańki mydlane, warsztaty plastyczne, warsztaty filcowania (zapisy), rozgrywki gier planszowych i karcianych, Niemal przez cały dzień Wasze pociechy będą mogły zamienić się w tygrysa, ulubioną postać z bajki czy zmienić kolor skóry swojej buzi. Można też będzie spotkać baloniarzy, którzy na życzenie w mgnieniu oka stworzą dla Waszych maluchów balonowego pupila. - zapowiada Magdalena Bregin.

Nie zabraknie też miejsca, w którym na wolontariuszy oraz gości będą czekały ciepłe napoje (kawa, herbata), ciastka oraz tradycyjna grochówka. Do WOŚPowej Kawiarenki można 'wpaść' już o 14:00.

Zwieńczeniem imprezy będzie oczywiście Koncert Główny, który rozpocznie się o 15:00 i będzie trwał do 21:00. To właśnie wtedy zwycięzcy WOŚPowego Przeglądu Kapel oraz goście specjalni – De Łinows oraz Plagiat 199 będą mieli okazję się zaprezentować. W przerwach koncertu będą trwały licytacje oraz pokazy taneczne w wykonaniu „Fabryki Tańca”. Odbędzie się także pokaz Grupy Wsparcia Taktycznego, w trakcie którego zostanie przeprowadzona pozoracja odbijania zakładnika wraz z zatrzymaniem groźnych przestępców. Organizatorzy wskażą, na jakiej zasadzie działają grupy oraz jak radzą sobie z terroryzmem. Dodatkowo zostanie utworzony pkt. ASG, gdzie każdy uczestnik będzie mógł zapoznać się ze sprzętem używanym przez wojsko i jednostki specjalne, zaczerpnąć dodatkowych informacji oraz przetestować różnorodną broń ASG.

Jedną z ostatnich atrakcji będzie Pokaz teatralno-kuglarski przygotowany przez grupę „Animo” oraz studentów UŚ w Cieszynie pn. „Światełko do nieba” (odbędzie się on o 20:00). W tym roku inspiracją do przygotowania pokazu jest myśl Gandhiego: „Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru”.

- Zapisy na warsztaty z improwizacji oraz filcowania (imię, nazwisko, wiek, miasto) prosimy kierować na adres: animocieszyn@gmail.com - mówi Magdalena Bregin.

(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: