Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Finał Międzypokoleniowego Turnieju Gry w Boule

We wtorek (11.08) na osiedlu „Podgórze” odbył się finał Międzypokoleniowego Turnieju Gry w Boule, przeprowadzonego przez Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji, działające przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka”. O mistrzowski tytuł rywalizowały cztery drużyny.

Turniej został przeprowadzony na osiedlu „Podgórze”, na tamtejszym torze do gry w „Boule” (okolice „Strefy Seniora”). O tytuł mistrza rywalizowały cztery drużyny: „KUKRYKU NA MUNIU”, „MOTYLKI”, „KOTY” i „DINOZAURY”. Dwuosobowe drużyny zmierzyły się w walce „każdy z każdym” i na tej podstawie wytypowano mistrzów, którymi okazali się członkowie drużyny „KUKURYKU NA MUNIU” – podczas rozgrywek każda drużyna zmierzyła się z każdą. Poszczególne pojedynki kończyły się, gdy jedna z drużyn zdobyła dziesięć punktów – wyjaśniał Michał Nowak z OCKiR. Oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się we wrześniu.

Międzypokoleniowy Turniej Gry w Boule organizowany jest przez OCKiR raz w roku. Rozgrywki cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego na osiedlu „Podgórze” przygotowany został specjalny tor, na którym można się zmierzyć z innymi, czy też trenować grę. Przy cieszyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który współpracuje z OCKiR przy wielu inicjatywach, istnieje również sekcja gry w Boule, która w roku akademickim spotyka się raz w miesiącu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: