Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Finał lata w Brennej

Dożynkami będzie Brenna kończyła tegoroczne wakacje. W najbliższą niedzielę w amfiteatrze rolnicy będą dziękować za plony. Ale nie tylko na to wydarzenie zaprasza Brenna.

W piątkowe popołudnie w amfiteatrze w Brennej ostatni raz podczas tych wakacji pojawią się aktorzy. W ramach Plenerowego Teatru dla dzieci zapraszamy do Parku Turystyki na przedstawienie „Eliza w krainie zimy”. Eliza wyrusza na poszukiwanie braciszka, który zgubił się w wielkim mieście. Spektakl w wykonaniu Teatru „Bajkowe Skarbki Śląska” pokazuje wartość współpracy w grupie, propaguje radość i pozytywne nastawienie do świata. Spektakl dla dzieci rozpocznie się o godzinie 16.30. wstęp bezpłatny.

W sobotę natomiast na festyn zapraszają strażacy z OSP Brenna Centrum. Początek zabawy o godzinie 17.00. Będzie zabawa z zespołem, nie zabraknie grochówki i potraw z grilla.

Również w sobotę zapraszamy do udziału w 18. Międzynarodowej Nocy Nietoperzy w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich. W programie: 17:30 wernisaż wystawy pokonkursowej „Nietoperz – fajny zwierz” 18:15 Wieczór z Gackiem (wykład i obserwacja nietoperzy w parku) 20:00 koncert zespołu ‘CHWILA NIEUWAGI’. Wstęp na to wydarzenie wolny.

Niedziela to ostatni dzień wakacji. W Brennej 31 sierpnia upłynie pod znakiem dożynek. Choć odbędą się one w Parku Turystyki, to jednak organizatorzy zapraszają również do oglądnięcia długiego korowodu, który przejedzie od Brennej Pinkas do centrum miejscowości. Korowód ruszy spod kościoła ewangelickiego o godzinie 14.00 Dlatego też, chcąc dostać się do Brennej, musimy przed tą godziną do niej przyjechać.

Dopiero gdy wszystkie wozy dotrą do amfiteatru, droga zostanie odblokowana.W korowodzie zobaczymy wiele grup, to są zarówno zespoły regionalne, które działają w Brennej, ale i przedstawiciele lokalnych firm, no i oczywiście rolnicy – mówi Łukasz Mushiol z Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Brennej.

POSŁUCHAJ

 

W parku Turystyki odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy oraz nabożeństwo ekumeniczne. Będą również koncerty Chórów i Orkiestry Dętej, Zespołów Regionalnych. Zapraszamy szczególnie na występ „Katarzyny Zaręby & Eli, Broni, Wandy z Chóru Benedictus”. W 2013r. Katarzyna Zaręba wraz z Paniami z chóru Benedictus brała udział w programie „Must Be The Music”.- dodaje Mushiol.

Wieczorem wspólna zabawa i festyn z zespołem „Kontrast Band”.

 

Także w niedzielę, w Górkach Wielkich zakończenie Lata u Kossaków. Odbędzie się tam I Jarmark Kultury i Sztuki. Potrwa on między 10:00 a 16:00. Wystawiamy grafiki, obrazy i rzeźby powstałe podczas III Warsztatów Działań Kreatywnych oraz VII Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarzy. Inspiracją dla artystów były motywy zaczerpnięte z książek Zofii Kossak. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działania Fundacji im. Zofii Kossak. Pamiętajcie od sztuki nie ma odpoczynku! Serdecznie zapraszamy do Dworu Kossaków! – piszą organizatorzy.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: