Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Finał Konkursu Kulinarnego EspritChef Junior za nami

Wczoraj (28.06.2020r.) w siedzibie RM Gastro w Ustroniu odbył się Finał Konkursu Kulinarnego EspritChef Junior pt. „Młodość i doświadczenie szykują jedzenie”.

W Finale Konkursu rywalizowało pięć zespołów. - Jury w składzie: Krzysztof Gawlik, Michał Bałazy, Aldona Sztuka i Elżbieta Wantulok, miało niełatwe zadanie wyłonić zwycięzcę. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Babcie popisały się doświadczeniem, wnuki  fantazją – a wszyscy bez wątpienia gotowali  z sercem i zaangażowaniem pyszne dania regionalne w nowoczesnym wydaniu. O wygranej zadecydowały niuanse. – informuje organizator. Ostatecznie zwycięski duet Mikołaj Kubala wraz z Babcią Ewą Kubalą otrzymał statuetkę i główną nagrodę w wysokości 1500 zł. Przygotowane przez nich danie zachwyciło jury i przesądziło o wygranej - rolada w kapuście z mięsem mielonym nadziewana polędwiczką wieprzową, pieczarkami i serkiem wędzonym. Wisienką na torcie był deser z puszystego biszkopciku podany z jogurtem owocowym własnej  produkcji.

Pozostałe duety otrzymały: drugie miejsce zdobyły Hanna Rucka wraz z Babcią Natalią Urbańską, trzecie miejsce przypadło Zofii Sikorze i Babci Helenie Sikorze, czwarte zdobyły Hanna Zaleska wraz z Babcią Renatą Twardokęs, piąte miejsce zajęły Emilia Superson wraz z Babcią Danutą Krupą.

Wielki Finał Konkursu Kulinarnego EspritChef Junior pt. „Młodość i doświadczenie szykują jedzenie” zorganizowany był przez Fundację Esprit.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-30 20:48:54
Ruben: Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje! Brawa również dla organizatorów!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: