Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Finał Kina na Granicy w Drodze

Kino na Granicy kończy swoje tournée po Polsce i Czechach, a teraz zaprasza na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu ''Opieka domowa'' ( reż. S. Horák, 2015), który odbędzie się w sobotę, 5 listopada o godzinie 12.00 w kinie Piast w Cieszynie.

Projekcja "Opieka domowa" kończy kilkutygodniowy projekt Kino na Granicy w Drodze współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

- Seans podsumowujący Kino na Granicy w Drodze organizujemy dla naszych partnerów, sponsorów, a przede wszystkim przyjaciół Kina na Granicy, z którymi chcielibyśmy się spotkać raz jeszcze, na spokojnie po filmowej majówce – wyjaśniają organizatorzy Kina na Granicy.

Bezpłatne bilety na film „Opieka domowa” można odbierać w kasie kina Piast od poniedziałku 31 października. Ilość miejsc ograniczona. Wszyscy widzowie otrzymają na wstępie specjalne torby z motywem Kina na Granicy w Drodze.

„Opieka domowa” w  reżyserii S. Horáka, to ciepły dramat, historia pielęgniarki środowiskowej Vlasty, której niestraszni są nwet najbardziej marudni pacjenci. Nieoczekiwanie musi ona wejść w skórę swoich podopiecznych i stoczyć kolejną, jeszcze trudniejszą walkę z losem. Taki film mogli zrobić tylko Czesi. Przejmujący, trudny temat jest w nim podany z dystansem, gorycz przełamuje humor, a bezpretensjonalni bohaterowie wzbudzają sympatię mimo swoich wad. W rolach głównych Bolek Polívka i nagrodzona w Karlowych Warach Alena Mihulova.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: