Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Festyn dla rodziny

22 maja br. na dziedzińcu cieszyńskiego klasztoru sióstr boromeuszek odbędzie się Chrześcijański Festyn dla Życia i Rodziny.

Skąd pomysł na taki Festyn? Organizatorzy wskazują na hojność i serdeczność Polaków wobec Ukraińców uciekających z objętego wojną kraju:

- To z pewnością ewenement na skalę światową. O reakcji Polaków na tragedię uchodźców z Ukrainy mówią zresztą zarówno politycy, jak i media za granicą. Wszyscy jednomyślnie zadziwieni są skalą serdeczności i hojności, jaką okazujemy już ponad 2 milionom uchodźców. A to wszystko głównie dzięki spontanicznemu odruchowi serca rodzin. To proste rodziny, które same dobrze wiedzą, co to znaczy trudna sytuacja i dzielą się z innymi nie tym, co im zbywa, ale swoim domem, jedzeniem, ubraniem…Jest to nie tylko heroizm i poświęcenie, ale również świadectwo dla całej Europy, jak dużą wartością społeczną są rodziny. Polska ma z czego być dumna! Wierzymy mocno, że dobro zawsze wraca i wiemy, że wróci ono do nas zwielokrotnione. Dlatego Siostry Boromeuszki i wspólnota mężczyzn w modlitwie „Nikodem” zapraszają wszystkie rodziny, duże i małe, stela i nie stela, na Chrześcijański Festyn dla Życia i Rodziny ‘22.  – czytamy w zaproszeniu pomysłodawcy cieszyńskiego Festynu.

Festyn odbędzie się w niedzielę 22.05.2022 r. na dziedzińcu SS. Boromeuszek, Górny Rynek w Cieszynie, od 13:30. Od godziniy 14:00 na estradzie: Koncert z uwielbieniem zespołu „Ahawa” DJ Cezary Machej i Gość niespodzianka. Prócz tego zabawy dla najmłodszych i różne kulinaria.

Wydarzenie organizuje Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem” z Cieszyna, która od lat zaangażowana jest ekumeniczne inicjatywy w obronie życia i rodziny.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-20 21:35:53
Marx.: no to się bawimy - jak wszyscy to wszyscy, babcia emerytka też: Z danych Eurostatu wyraźnie widać, że odsetek osób zagrożonych ubóstwem w wieku ponad 65 lat się zwiększa. W 2008 roku wynosił 11,7 proc., w 2012 wzrósł do 14,2 proc., a potem zaczął spadać. W 2014 znów osiągnął poziom 11,7 proc., po czym zaczął rosnąć. I to przez cały okres dobrej zmiany. W 2015 r. wyniósł 12,1 proc., w 2016 było to już 12,8 proc., a rok później 13,8 proc. W kolejnych latach wzrost ubóstwa był gwałtowny - 15,5 proc. w roku 2018 i 17,4 proc. w rok później. Skrajne różnice widać też w poziomie zagrożenia ubóstwem kobiet i mężczyzn - odpowiednio 20,6% i 12,6% w roku 2019.
2022-05-20 21:37:47
Marx.: waloryzacja emerytur - 7%; inflacja - 12,4%... dziadek też by się uśmiał, ale dziadek już nie żyje
2022-05-20 21:39:13
Marx.: Tymczasem Mateuszek pisze specjalny list do emerytów. Wylicza zasługi rządu wobec seniorów. Tyle tylko, że premier jak zwykle nie mówi prawdy.
2022-05-21 15:03:05
oxjas1: Festyn dla zycia i rodziny po chrzescijansku … - a tymczasem Watykan uznal bylego biskupa Henryka Tomasika za winnego niezgłoszenia przypadkow pedofili w diecezji radomskiej - chodzi o sprawe ks. Stanislawa S., ktorego ofiary zglosily przypadki pedofilii w 2013 roku. A gdyby to nie byl juz byly biskup a jakis obecny, czy Watykan tez by go skazal ? Polski KK wyslal na Ukraine to co mial najlepszego - „ W 2002 roku do biskupa Skworca ze skargą zgłosiła się grupa rodziców i nauczycieli chłopców, których proboszcz i katecheta ksiądz Stanisław P. molestował. W tym momencie biskup Skworc zgodnie z prawem kanonicznym powinien o zarzutach wobec księdza Stanisława P. powiadomić Watykan, jeśli tylko zaszło „uzasadnione podejrzenie”. Nie zrobił tego jednak, a po dwóch miesiącach wysłał Stanisława P. jako proboszcza do parafii w Gródku Podolskim na Ukrainie. Obecnie trwa już trzeci proces kościelny w sprawie ks. Stanisława P. w związku z jego działalnością na Ukrainie w latach 2003-2008. O kolejnych jego ofiarach kurię tarnowską poinformował biskup kamieniecko-podolski. Po zakończeniu dochodzenia wstępnego w czerwcu 2019 akta trafiły do Watykanu, a w lipcu 2020 rozpoczął się proces. Ks. Stanisławowi P. grozi wydalenie z kapłaństwa ! „ A gdzie wiezienie i zadoscuczynienie dla ofiar ?! Czy na festynie bedzie cos na ten temat, zeby chronic w przyszlosci dzieci ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: