Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Festiwal Strudla Jabłkowego

Dla wszystkich miłośników słodkości i wypieków z jabłek już w najbliższą sobotę (10.10) w Cafe Muzeum odbędzie się Festiwal Strudla Jabłkowego. Uczestnicy będą mieli możliwość skosztowania go aż na cztery sposoby.

Jesień to czas kiedy zbieramy różnego rodzaju warzywa, ale także owoce, np. jabłka, dlatego październik stał się miesiącem, kiedy co roku obchodzony jest Festiwal Strudla Jabłkowego. - Z wielu domów na Śląsku Cieszyńskim rozchodzi się teraz niezwykły zapach. Pieczenie strudla jabłkowego to tutaj wielopokoleniowa tradycja. Uwielbiał go m.in. cesarz Franciszek Józef - mówi Mariusz Makowski, historyk z Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Strudla będzie można skosztować na cztery różne sposoby: z bitą śmietaną, lodami, z sosem waniliowym bądź cynamonowym. Oprócz tego, zostaną przygotowane także inne przysmaki z jabłek. Natomiast, w niedziele (11.10) o godzinie 16.00 wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w pokazie ciągnięcia ciasta na strudel.
 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-08 15:12:02
as355: W Sobotę o której ,to 1 pytanie ,i czy tylko uczestnicy będą mogli skosztować tych słodkości to 2-gie pytanie ,czy zakup porcyjki będzie możliwy to 3 -cie pytanie ,i czy miłośnik to uczestnik ?. Normalnie nie mogę się doczekać tylko dylemat mam taki ,czy być uczestnikiem , czy miłośnikiem ,czy zakupującym ,?
2015-10-08 18:22:42
moonia: Czy na pokazie będą pokazy ciągnięcia tylko ciasta?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: