Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Festiwal Era Nowe Horyzonty

W dniach 22 lipca – 1 sierpnia 2004 roku odbędzie się w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie 4. Festi­wal Filmowy ERA NOWE HORYZONTY – przedstawiający kino artystyczne, niekonwencjonalne i bezkompromisowe. Prezentowane filmy, jak i wydarzenia towarzyszące, przygotowane są z myślą o publiczności wymagającej i szukającej w sztuce nowych doświadczeń i przeżyć, oczekującej od twórców własnego, oryginalnego języka.
W programie festiwalu znajdzie się ok. 160 bardzo różnych w swej treści i formie filmów, z ponad 40 krajów, w większości nie pokazywanych dotąd w Polsce, które będą miały swoje premierowe (a wiele z nich jedyne!) pokazy w Cieszynie. Filmy te zostały starannie wybrane spośród setek tytułów pokazywanych na między­narodowych festiwalach i targach filmowych i pochodzą z różnych zakątków świata (Ameryka Pn. i Płd., Azja, Europa Wschodnia i Zachodnia).
Podczas jedenastu festiwalowych dni odbędzie się ponad 250 pokazów. W tym roku widzowie zaproszeni zostaną po raz pierwszy do pełni klimatyzowanego Teatru im. A. Mickiewicza.A także do nowego kina na 1200 miejsc, co z pewnością ułatwi im obejrzenie wszystkich wybranych filmów. Podczas ubiegłorocznego festiwalu filmy obejrzało ponad 56 tysięcy widzów.
Festiwal Filmowy ERA NOWE HORYZONTY organizowany jest przez Stowarzyszenie NOWE HORYZONTY, firmę Gutek Film – jednego z największych niezależnych dystrybutorów w Polsce (www.gutekfilm.pl) oraz miasto Cieszyn we współ­pracy z SILESIA–FILM, Czeskim Cieszynem, Powiatem Cieszyńskim, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach (filia w Cieszynie).
źródło: Gutek Film
dodał: gen

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: