Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Festiwal Dolański Gróm

Fani ciężkich gitarowych brzmień powinni zapamiętać datę 18 czerwca. To właśnie w tym dniu odbędzie się rockowy Dolański Gróm. Festiwal w Karwinie organizowany przez tamtejsze PZKO, cieszy się coraz większą popularnością i prestiżem.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie legenda polskiej muzyki rockowej – zespół TSA (Tajne Stowarzyszenie Abstynentów). Kapela powstała w 1979 roku w Opolu. Zespół jest prekursorem heavy metalu w Polsce. Na początku swojej działalności za wzór brali sobie takie zespoły jak Led Zeppelin czy AC/DC. Z czasem stworzyli swój własny muzyczny styl opierająć się na liderze grupy – Marku Piekarczyku. TSA bawi publiczność do dziś!
Wzorowana na niemieckim zespole Rammstein - grupa Oberschleisien, także uświetni karwiński festiwal. Śląska energia i gwara na pewno zelektryzują sympatyków ciężkiego brzmienia.
Na scenie wystąpi również zespół Coria. Jest to świeża jakość na polskim rynku muzycznym. Charyzmatyczny wokalista Tomasz Mroczek, znany z programu X-Factor, swoją nietuzinkową barwą głosu wyróżnia grupę na tle innych.
Nie zabraknie także muzyki rock and roll, ponieważ kolejnymi muzykami, którzy zagoszczą w Karwinie będą członkowie grupy Black Bee z Żywca. To nowy projekt, który powstał w 2013 roku. Na koncie mają już swój pierwszy singiel, 16 kwietnia ukaże się ich debiutancki album.
Czechów będzie reprezentować klasyk tamtejszego hard rocka kapela Citron. Od kilkudziesięciu lat ostrawscy muzycy tworzą historię tego gatunku u naszych południowych sąsiadów.

 


Festiwal będzie miał w tym roku charakter rodzinnego festynu. Na przystani w parku Boženy Němcovej w Karwinie Frysztat będą mogły bawić się różne pokolenia uczestników. Organizatorzy przygotowali program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.

 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: MB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-09 11:46:19
krokusik: A w Cieszynie na święcie trzech braci zagra Michał Szpak oraz Marcelina. Jakie władze taka muzyka. Reszta niech zostanie milczeniem...
2016-04-10 08:23:57
Godefroy: Bo Cieszyn to miasto nijakie, w którym nic się nie dzieje, wystarczy popatrzeć jaka była frekwencja na food truckach, żeby zrozumieć, że to miasto po prostu cierpi na brak jakichkolwiek większych imprez, nudno tu niesamowicie, a \"gwiazdy\" ŚTB w tym roku, to jest żart, no może oprócz kombi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: