Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Feniks” w Skoczowie dziękuje za akcję „Nie bądź sam”

Pod koniec listopada br. Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie rozpoczął akcję „Nie Bądź Sam”, której celem było przesłanie do samotnych mieszkańców skoczowskiego domu kartek z życzeniami świątecznymi. W czasie pandemii mieszkańcy domów pomocy społecznej przeżywają szczególnie trudne chwile z powodu izolacji od świata zewnętrznego, a przede wszystkim od swoich bliskich.

Celem akcji było jak przekazuje Joanna Wieja; Dyrektor PDPS w Skoczowie - wynagrodzenie mieszkańcom trudu ich choroby oraz samotności i uczynić ich Święta radośniejszymi… Mieliśmy nadzieję, że nasz pomysł spotka się z ciepłym przyjęciem…I tak się rzeczywiście stało. Napłynęło do nas ponad 2,5 tys. kartek. W akcji wzięły udział osoby prywatne (pojedynczo i rodzinnie), przedszkola, szkoły, instytucje publiczne, placówki opiekuńcze, fundacje i firmy.

Poza kartkami do „Feniksa” trafiło wiele wiadomości, telefonów, prezentów, laurek, a także listów. Osoby biorące udział w akcji pytały o potrzeby podopiecznych mieszkańców, o możliwość zostania wolontariuszem w PDPS , o inne możliwości udzielenia wsparcia mieszkańcom. Do „Feniksa” napłynęło także wiele wyrazów serdeczności, wsparcia i uznania dla tego, co robią opiekunowie i wszyscy pracownicy.

- Żyjemy w trudnym czasie. Wszyscy mamy dużo trosk, problemów, stresów. Żyjemy w niepewności o jutro, w izolacji od bliskich, pozbawieni możliwości podróżowania, realizowania pasji, uczestnictwa życiu kulturalnym, towarzyskim i społecznym. Bardzo łatwo w takiej sytuacji zamknąć się na problemy innych i skupić wyłącznie na sobie. Jednak Państwo – uczestnicy tej akcji wykazaliście się wielkim sercem, zainteresowaniem i zaangażowaniem. Te Święta były dla naszych Mieszkańców – wyjątkowe i pełne radości. Mimo braku odwiedzin, możliwości wyjścia poza teren Domu nasi Podopieczni nie byli samotni. Łzy wzruszenia, radość, zaskoczenie i ekscytacja towarzysząca otwieraniu kartek i prezentów od tylu osób były nie do opisania. DZIĘKUJEMY! Każdemu z osobna i wszystkim jednocześnie. Udowodniliście Państwo, że żadna pandemia, ograniczenia i trudności nie są przeszkodą do bycia dobrym, do wspierania się i uszczęśliwiania drugiego człowieka. Nawiązane z Państwem relacje są cenne nie tylko dla naszych Mieszkańców, ale również dla nas Organizatorów. Pragniemy zachęcić wszystkich do śledzenia naszej facebookowej bądź internetowej strony www.feniks.skoczow.pl , na których umieszczamy informacje i zdjęcia  z naszej codzienności. Być może za jakiś czas znów pojawi się pomysł na jakąś inną akcję, do której będziemy chcieli Państwa zachęcić… W związku z tym, że za moment wkroczymy w Nowy 2021 Rok chcemy życzyć Państwu, przede wszystkim zdrowia i powrotu do normalności i żeby dobro, którym tak chętnie się dzielicie wracało do Was zawsze ze zdwojoną siłą – podsumowuje Joanna Wieja.

AK, PDPS

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: