Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Fani Skaldów zjadą się do Skoczowa

To już tradycja, że jesienią w Skoczowie jakby głośniej, niż gdziekolwiek indziej rozbrzmiewa muzyka Skaldów. To tu fani mogą spotkać się z tymi, których ogarnęła skaldomania, poznać twórczość i twórców zespołu Skaldowie. Kolejny Skaldowski Maraton Muzyczno-Filmowy, szykuje się w Teatrze Elektrycznym.

Miłością do Skaldów można zarazić się bardzo szybko. Zwykle łapie osoby, które w swojej młodości bawiły się na imprezach przy akompaniamencie tego zespołu, ale zarażeni są i młodsi. Któż z nas nie nucił „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” lub „Z kopyta kulig rwie”. Można więc stwierdzić, że ta skaldomania, dotknęła nas wszystkich.

Z muzyką Skaldów nie rozstaje się również Krzysztof Nowaczek, filmowiec ze Skoczowa, który kamerą uwiecznił już nie jeden zlot fanów tej muzyki i nie jeden koncert Skaldów. Jak mówi Skaldowie – mają wiele przebojów, ale mało kto wie, że Skaldowie mają wiele rockowych kawałków, czy tych realizowanych z orkiestrami. Ich repertuar jest bardzo różnorodny – stwierdza Krzysztof Nowaczek.

Podczas maratonu będzie można obejrzeć m.in. film "Nasz pierwszy longplay" - wspomnienia Jacka Zielińskiego, realizacji wspomnianego Krzysztofa Nowaczka

Skaldowski Maraton Muzyczno-Filmowy to okazja by poznać historię oraz muzykę zespołu Skaldowie.
Gościem specjalnym będzie Stanisław Wenglorz, były wokalista zespołu Skaldowie. O stronę muzyczną zadbają również: Michał Wódz - instrumenty klawiszowe, śpiew, Adam Wódz – śpiew, Marcin Leśniakiewicz – śpiew.

Skladowski Maraton Muzyczno-Filmowy odbędzie się 23 października 2021r. o godz. 17.00 już dziś dostępne są obowiązkowe wejściówki do Teatru Elektrycznego na to wydarzenie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-14 11:44:13
Kankee: Dziwnym trafem komentarze odnośnie Olbrychta po raz kolejny zostały zablokowane, natomiast chamskie wpisy naj...patyka w artykule ,, Cieszyn zostaje w Unii Europejskiej " nadal tam są...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: