Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

#FAKENEWS! - bzdur w sieci nie brakuje

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, współnie z policjantami apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw - #FakeNews!

Głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki - są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie podkreśla policja

Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa.

- Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej! Apelujemy o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i unikanie paniki! podkreśla Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-14 19:45:21
altacet: Ciemnota w narodzie ma się dobrze.
2020-03-15 09:40:53
john: Droga Redakcjo ja bym tak nie kozaczył bo stan wyjątkowy można wprowadzić na tym etapie w kilka godzin.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: