Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Facebook, Youtube, Netflix: uniknąć przeciążenia sieci

Przeciążenie sieci internetowej jest jednym ze skutków panującej epidemii, ponieważ wiele osób pracuje zdalnie z własnych domów. Największe serwisy pracują nad tym, by nie dopuszczać do nadmiernego obciążania serwerów. Pierwsze kroki podjął Facebook, Youtube oraz Netflix. Mark Zuckerberg widzi także i inne zagrożenie związane z izolacją wielu ludzi.

YouTube obniży jakość filmów, aby uniknąć przeciążenia internetu. Serwis pójdzie za radą Komisji Europejskiej i obniży domyślną jakość wyświetlania filmów na swojej platformie - poinformowała spółka w piątek. Wszystkie filmy publikowane na platformie będą domyślnie wyświetlane w jakości standard definition, a nie high definition. 

Warto dodać, że obniżenie jakości filmów jako pierwszy zastosował Netflix.

W obliczu wzmożonego obciążenia sieci, problemów z serwerami pragnie uniknąć również Facebook. Jak poinformował francuski Le Monde, firma odczuła silny wzrost wykorzystania swoich aplikacji - w szczególności WhatsApp - w obszarach najbardziej dotkniętych pandemią. - Ilosć połączeń audio i wideo podwoiła się - powiedział w środę (18.03) dziennikarzom Mark Zuckerberg.

To nie wszystkie działania największych usługodawców. Facebook wzmożył działania mające na celu monitorowanie treści związanych z samobójstwem. Zuckerberg przewiduje, że przedłużająca się kwarantanna i zarządzenia by nie opuszczać domów, która stała się normą w sporej części świata, będzie prowadzić do „większej liczby problemów psychicznych” dla jej użytkowników.

Red/ (PAP)/LE Monde

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-20 12:09:47
wyśmienity cwaniaczek: dlatego nie odrabiamy zadań przesyłanych przez nadgorliwych nauczycieli ....u nas w domu tylko ja mam "komórę" i nie dam jej mym dzieciom bo sam potrzebuję, poza tym mam najtańszy pakiet i żeby ten posta napisać muszę czekać 3 godziny zanim się doda......
2020-03-20 13:07:59
tom lem: ... Facebook, Youtube, Netflix już się martwi , że im interes padnie, gdy wielu zostało bez pracy oni zacierają ręce.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: