Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ewangelia na samochodzie

Ksiądz Jan Byrt wpadł na kolejny ciekawy pomysł reklamowania Reformacji. Weźmie w nim udział 500 kierowców, którzy będą wozić Słowo Boże na samochodzie.


To już kolejny projekt z okazji 500-lecia Reformacji. Tym razem ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu zachęca do kontynuowania spuścizny ks. Marcina Lutra: niech Słowo Boże dociera pod strzechy wszystkich ludzi.


W dzisiejszych czasach trudno jest przychodzić bezpośrednio do domu jakiegoś człowieka i wręczać mu Pismo Święte. Można bowiem spotkać się z różnymi reakcjami. Dlatego też akcja naklejek na samochodach ma zmotywować do „cichego” docierania do drugiego człowieka poprzez  naklejkę na samochodzie. - Ludzie zamieszczają na swoich samochodach najprzeróżniejsze napisy. Niektórych nie sposób nawet komentować. Dlatego chcę zachęcić do rozgłaszania Słowa Bożego – tej niezwykłej prawdy od Boga dla człowieka – po „cichu”, bez nachalności i wkraczania w czyjąś prywatność – mówi ks. Byrt.


Dlatego też ks. Jan Byrt poszukuje pięciuset kierowców, którzy zgodzą się nakleić na swoim samochodzie werset z Pisma Świętego. Słowo Boże będzie trzeba wytrwale wozić aż do 2017r. - Zdaję sobie sprawę, że ten pomysł może nie być łatwy do zrealizowania, ponieważ Słowo Boże zobowiązuje do bezpiecznej i szlachetnej jazdy. Niemniej jednak liczę, że znajdą się chętni – dodaje ks. Jan. Dobrą okazją na taka decyzję jest Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne.  - Mają na celu wyzwolić w człowieku odwagę do wyjścia z „getta”, z zamknięcia, aby w następstwie tego kroku świadczyć o Bogu, który na krzyżu zbawił świat, a po trzech dniach zmartwychwstał – kwituje ks Jan.
Kto chce w projekcie wziąć udział proszony jest o kontakt z ks. Janem Byrtem. tel: (33) 8178684 lub e-mail: salmopol@wp.pl


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: