Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ewakuowanych 12 osób - Ustroń

Wczoraj (16.02.2012) czad znów dał o sobie znać, tym razem w Ustroniu. 12 osób zostało ewakuowanych z mieszkań budynku socjalnego przy ulicy Kuźniczej.

Tuż przed godziną 13.00 zastępy straży pożarnej otrzymały wezwanie do budynku wielorodzinnego, socjalnego na ulicę Kuźniczą w Ustroniu. Wezwanie dotyczyło pomiaru na obecność tlenku węgla. 

Wykonany w obiekcie, na korytarzu pomiar wskazał 65 ppm.120 ppm wykazało urządzenie w jednym z mieszkań. - Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję, straż miejską i firmę kominiarską. Powiadomiono Urząd Miejski w Ustroniu oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – relacjonuje Michał Swoboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie - W tym samym czasie przeprowadzono ewakuację z mieszkań. Łącznie ewakuowano 12 osób. Urząd Miejski w Ustroniu zorganizował pomieszczenie w którym mieszkańcy mogli się schronić w czasie usuwania zagrożenia.  

Jedną osobą ewakuowaną z pomieszczenia zajął się zespół ratownictwa medycznego. Firma kominiarska przystąpiła do sprawdzania przewodów kominowych. O godzinie 16.00 dokonano kolejnego pomiaru, tym razem wynik wskazywał 0 ppm. - Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu kominowego – dodaje rzecznik. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: