Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ewakuowano dwie osoby - pożar w budynku jednorodzinnym

Przed godziną 12.00 w Cieszynie na ulicy Pogranicza doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym. Na miejscu obecne były 4 zastępy straży pożarnej.

 

W niedzielę o godzinie 11.44 dyżurny Powiatowego Centrum Ratownictwa w Ustroniu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku jednorodzinnym przy ulicy Pogranicza w Cieszynie. 

W wyniku rozpoznania stwierdzono, że pali się pomieszczenie piwniczne. 

- Z budynku ewakuowane zostały dwie osoby. Odłączono dopływ gazu i prądu. Do pomieszczenia piwnicznego zostali wprowadzeni ratownicy wyposażeni w sprzęt do ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą. Jednocześnie zastosowany został agregat oddymiający, co umożliwiło ratownikom zlokalizowanie źródła pożaru – informuje Michał Swoboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

Źródłem pożaru okazał się być piec centralnego ogrzewania na paliwo gazowe. - Na miejsce zadysponowana została karetka pogotowia ratunkowego do jednej z ewakuowanych osób, która uskarżała się na złe samopoczucie – dodaje rzecznik. 

Mieszkanie oraz pomieszczenie piwniczne zostały przewietrzone i sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla. Pomiar wykazał 0 ppm. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: