Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ewakuacja na Głębokiej

W nocy ewakuowano mieszkańców budynku przy ulicy Głębokiej w Cieszynie.

Dzisiaj w nocy (30 stycznia) około godziny 2 ewakuowano mieszkańców budynku przy ulicy Głębokiej. Z informacji czytelnika dowiadujemy się, że paliło się w pomieszczeniach biblioteki, zrujnowana ma być nowa czytelnia. Jak mówią świadkowie, z kompletnie zadymionego mieszkania w ostatniej chwili ewakuowano kobietę w ciąży i dwie przebywające w mieszkaniu osoby.

Aktualizacja godzina 8:20


Jak informuje Michał Swoboda - rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, informacja o pożarze trafiła do strażaków o 1 w nocy. Włączyła się czujka z monitoringu pożarowego.
- Na miejscu działało osiem zastępów straży pożarnej, jeden z nich ciągle jest na miejscu i dozoruje obiekt. Pożar stwierdzono w pomieszczeniu wypożyczalni biblioteki miejskiej. Paliła się belka stropowa nad biurkiem bibliotekarki. Zniszczeniu uległo to biurko, wyposażenie, dwa komputery. W tej części znajdowały się również audiobooki. Z całej kamienicy ewakuowano 13 osób. Nikomu nic się nie stało. Zadymienie w obiekcie było bardzo duże. Pomieszczenia biblioteki są okopcone w pomieszczeniach mieszkalnych też pojawił się dym. - opisuje.

Jak mówią strażacy, nie było konieczności użycia dużej ilości wody, do gaszenia pomieszczenia w zabytkowej kamienicy. Jednak wskutek pożaru, belka stropowa odpadła ze sufitu i uderzyła w rurkę grzejnika. Instalacja rozszczelniła się, niestety to spowodowało, że to pomieszczenie i znajdujące się pod nim zostały zalane wodą.

Prawdopodobną przyczyną powstania ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-01-30 10:09:42
wisiketa: Czy to tam się paliło gdzie nie tak dawno był remont za 1,5 miliona?<br />http://telewizja.ox.pl/wideo,25781,ruszyl-remont-biblioteki.html
2017-01-30 13:26:48
Przepierón: Tak to się tam paliło.<br />To za 1,5 mln zł nieźle spaprali robote, ale najważniejsze, że zrobili ten \&quot;remont\&quot; bardzo szybko, pani dyrektor bardzo na tym zależało , no i oczywiście pod okiem konserwatora zabytków. <br />
2017-01-30 17:15:28
krokusik: Scenariusz do komedii: Strażacy oszczędzali wodę, żeby nie zalać pomieszczenia, a krokiew odpadła, urwała rurę CO i zalała wszystko. Normalne jaja. Alternatywy4.
2017-01-30 21:13:06
komis@lizmar.pl: Krokusik, belka spadła PRZED przyjazdem strażaków, Alternatywy tu są nie na miejscu. A strażacy zrobili to co do nich należało, w dodatku nie powiększając strat i chwała im za to. <br />Przepieron, znawco wszystkich i wszystkiego, co spaprali? dlaczego \&quot;remont\&quot; nie remont? Komu by nie zależało zrobić szybko inwestycji, żeby instytucja mogła jak najszybciej działać? Obibokowi? I dlaczego Panu, odnoszę takie wrażenie, sprawia radość pożar w jednej z najpopularniejszych instytucji w mieście? Po co czytać cokolwiek skoro już wszystko wiem?
2017-01-30 21:26:43
tulusa: Przepieron ma rację w 100 %, niestety fachowcy spieprzyli robotę i to nie ulega wątpliwości !!!! A co spaprali, zapewne się wyjaśni !!!!
2017-01-30 22:00:52
Przepierón: komis@lizmar.pl, nie nerwuj sie tak bo Ci żyłka pęknie i jeszcze Twoja baba oprócz spolónej biblioteki bydzie gónić i organizować pochówek. To że partacze partaczą to fakt, poszło 1,5 mln w błoto + straty materialne. Trudno powiedzieć która firma zawinniła bo było ich wiele. Może nawet nie elektryk lecz ci co po nim przyszli uszkodzili kabel (u mnie tak było) . W ten nieszczelny komin jakoś trudno mi uwierzyć bo przy takim remoncie to komin w pierwszej kolejności powinien być na nowy wymieniony no chyba że robią to tak jak drogowcy, najpierw kładą nowy asfalt a później inna firma go tnie bo wymienia rury odwadniające, w tym kraju Misiewiczów wszystko możliwe. Dbaj o zdrowie. Pozdrawiam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: