Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Euroregionalne warsztaty twórcze dzieci i młodzieży TU i TAM. Skoczów - Trzyniec''.

 

Euroregionalne warsztaty twórcze dzieci i młodzieży TU i TAM. Skoczów - Trzyniec.
Euroregionalni tvůrčí dílny děti a mládeže TU a TAM. Skoczov - Třinec.

 

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie rozpoczęło realizację projektu „Euroregionalne warsztaty twórcze dzieci i młodzieży TU i TAM. Skoczów – Trzyniec. Projekt ten powstał przy współpracy MCK „Integrator” oraz Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu w Republice Czeskiej. Działania skierowane są głównie na podniesienie wiedzy o kulturze i tradycjach regionu przygranicznego oraz na upowszechnieniu wiedzy na temat Euroregionu Tesinske Slezsko – Śląsk Cieszyński.


Pierwsze działania, a mianowicie warsztaty plastyczne, miały miejsce 19 i 20 marca br. w sali widowiskowej MCK „Pod Pegazem”. Czterdzieścioro uczestników, zarówno z Polski jak i z Czech, pod okiem instruktora MCK Rafała Raszki miały za zadanie stworzyć wspólną pracę pod nazwą „Nasze Miasto”. Dzieci i młodzież, zainspirowane zdjęciami Skoczowa oraz Trzyńca, namalowały piękne miasto, w którym można odnaleźć najciekawsze miejsca i zabytki ze Skoczowa jak i z Trzyńca.


Kolejne zajęcia, tym razem ceramiczne, odbyły się 11 i 15 kwietnia br. w Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie z gliny swojego przyjaciela. Pomysłom i inspiracjom nie było końca. Najpierw powstały piękne ceramiczne ludziki, które podczas drugich warsztatów zostały barwnie pomalowane i czekają na końcowe wypalenie w specjalnym piecu do wypałów ceramicznych.
Efekty tych warsztatów, zarówno ceramicznych jak i plastycznych, będzie można podziwiać podczas organizowanych w ramach projektu wystaw. Pierwsza z nich trwać będzie od 20 maja do 7 czerwca w Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu. Podczas zakończenia wystawy w Trzyńcu, wystąpi zespół gitarowy „Bevin” prowadzony przez Mariusza Śniegulskiego z Miejskiego Centrum Kultury „Integrator”. Z kolei od 1 do 17 lipca tą samą wystawę będzie można obejrzeć w skoczowskiej Galeryjce Miejskiej MCK ARTadres na Rynku. Podczas wernisażu wystawy wystąpią dzieci i młodzież z Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu.


Kolejnym etapem projektu będzie „Euroregionalny Festiwal Dzieci i Młodzieży”, który odbędzie się 1 czerwca na skoczowskim Rynku. Od godziny 14.30 będziemy mieli okazję oglądać występy młodych wykonawców z Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu jak również ze skoczowskich przedszkoli i szkół. Nie zabraknie także interaktywnych gier i zabaw dla dzieci.


Dla uczestników warsztatów oraz osób biorących udział w występach, 24 czerwca, odbędzie się Turniej Bowlingowy, jako impreza integracyjna. Rywalizacja sportowa będzie doskonałym sposobem na wzmocnienie więzi oraz przyjaźni, które nawiązały się  podczas polsko-czeskiej współpracy w ramach projektu.


Podsumowanie wszystkich działań w ramach „Euroregionalnych warsztatów twórczych dzieci i młodzieży TU i TAM. Skoczów – Trzyniec” będzie miało miejsce 1 lipca br. podczas wernisażu wystawy w Galeryjce Miejskiej MCK ARTadres.


 Projekt Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Koordynator projektu
Sylwia Pagieła


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: