Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Euroregion. Dokument o dalszych inwestycjach polsko-czeskich

Dobiega końca ponad roczny projekt współpracy polskiej i czeskiej części Euroregionu Śląsk Cieszyński, którego zadaniem było jej dotychczasowe podsumowanie i wypracowanie wniosków na przyszłość. Wydany ma być specjalny dokument, który wyznaczy dalszy kierunek realizacji inwestycji na pograniczu polsko-czeskim.

Pisaliśmy: Relacje polsko-czeskie. Trójstronne rozmowy o przyszłości

- Prowadziliśmy warsztaty i zbieraliśmy odpowiedzi i sugestie od podmiotów i osób aktywnie zaangażowanych w rozwijanie polsko-czeskiej współpracy transgranicznej. Dzięki temu zaktualizowana strategia odnosząca się do nowego okresu programowania na lata 2021-2027 służyć będzie polskim i czeskim samorządom lokalnym, ich jednostkom organizacyjnym i innym podmiotom z obszaru Euroregionu do inicjowania i wdrażania przyszłych aktywności transgranicznych - wyjaśnia Bogdan Kasperek, dyrektor biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Transgranicznej "Olza" (reprezentującego polską część Euroregionu Śląsk Cieszyński).

O charakterze przygotowywanego dokumentu mówi Petra Slováček Rypienová ze stowarzyszenia Człowiek na Granicy (partnera projektu podsumowującego). - Ważne, że przy tworzeniu swego rodzaju mapy dla przyszłych inicjatyw transgranicznych brali udział przedstawiciele samorządów i organizacji, które aktywnie działają i sami przygotowują polsko-czeskie projekty. Pozwoliło to na uchwycenie oczekiwanych kierunków zmian, które powinny być uwzględnione w nowym okresie programowania - podkreśla.

KR/na podst. mat. pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: