Relacje polsko-czeskie. Trójstronne rozmowy o przyszłości
W jego ramach przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Transgranicznej "Olza" (reprezentującego polską część Euroregionu), Stowarzyszenia Współpracy Terytorialnej (reprezentującego czeską część Euroregionu) oraz Stowarzyszenia "Człowiek na Granicy" (partnera projektu odpowiedzialnego, między innymi, za tłumaczenia) uczestniczyli w rozmowach z zarządem Eurodystryktu Pamina, łączącego pogranicze Francji i Niemiec. - Chcemy skorzystać z cennej, a przede wszystkim praktycznej wiedzy naszych partnerów z pogranicza francusko-niemieckiego wykorzystując ją do rozwijania przestrzeni do zarządzania informacją na naszym terenie - przyznaje Bogdan Kasperek, dyrektor biura "Olzy".
Projekt będzie też badał opinie na temat dotychczasowej współpracy samorządów po obu stronach granicy. - Od 23 lat Euroregion Śląska Cieszyńskiego przełamuje rzeczywiste i mentalne granice między naszymi krajami. Do działań tych nawiązuje również projekt „Infospace”, w ramach którego chcemy w odpowiedni sposób przygotować się na najbliższą przyszłość – podkreśla Tomáš Balcar, dyrektor wykonawczy Regionalnego Stowarzyszenia Współpracy Terytorialnej.
Warto przypomnieć, że o relacjach polsko-czeskich rozmawialiśmy w ubiegłym roku z Bogdanem Kasperkiem. Pierwsza część obszernej rozmowy dostępna jest tutaj, a druga tu.
KR/Člověk na hranici
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.