Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Relacje polsko-czeskie. Trójstronne rozmowy o przyszłości

W ciągu ostatnich sześciu lat blisko 170 inicjatyw łączących polską i czeską stronę naszego regionu otrzymało wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. Euroregion Śląsk Cieszyński, wraz ze stowarzyszeniem Człowiek na Granicy, realizuje projekt "Infospace", którego zadaniem jest podsumowanie dotychczasowej współpracy i wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

W jego ramach przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Transgranicznej "Olza" (reprezentującego polską część Euroregionu), Stowarzyszenia Współpracy Terytorialnej (reprezentującego czeską część Euroregionu) oraz Stowarzyszenia "Człowiek na Granicy" (partnera projektu odpowiedzialnego, między innymi, za tłumaczenia) uczestniczyli w rozmowach z zarządem Eurodystryktu Pamina, łączącego pogranicze Francji i Niemiec. - Chcemy skorzystać z cennej, a przede wszystkim praktycznej wiedzy naszych partnerów z pogranicza francusko-niemieckiego wykorzystując ją do rozwijania przestrzeni do zarządzania informacją na naszym terenie - przyznaje Bogdan Kasperek, dyrektor biura "Olzy".

Projekt będzie też badał opinie na temat dotychczasowej współpracy samorządów po obu stronach granicy. - Od 23 lat Euroregion Śląska Cieszyńskiego przełamuje rzeczywiste i mentalne granice między naszymi krajami. Do działań tych nawiązuje również projekt „Infospace”, w ramach którego chcemy w odpowiedni sposób przygotować się na najbliższą przyszłość – podkreśla Tomáš Balcar, dyrektor wykonawczy Regionalnego Stowarzyszenia Współpracy Terytorialnej.

Warto przypomnieć, że o relacjach polsko-czeskich rozmawialiśmy w ubiegłym roku z Bogdanem Kasperkiem. Pierwsza część obszernej rozmowy dostępna jest tutaj, a druga tu.

KR/Člověk na hranici

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-24 18:24:22
tom lem: ... sami dyrektorzy - dyrektor wykonawczy, dyrektor biura - a gdzie ludzie do roboty? Aha - wystarczy załatwić dofinansowanie, dyrekcja się wyżywi a pracownicy zbędni ;-)
2021-02-24 19:37:19
wyśmienity cwaniaczek: AAAAAAA ebać pepoli POPAPRAŃCÓW POŻAL SIĘ BOŻE unijnich bratanków .....TO JUŻ NAM BLIŻEJ DO NIEMC NIŻ DO TYCH sprzedawczyków KNEDLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2021-02-25 10:04:22
Monika898: Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: