Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Euroregion. Blisko milion euro na turystykę

W ubiegłym tygodniu w Ostrawie odbyły się obrady komitetu, który zarządza środkami unijnymi na polsko-czeską współpracę transgraniczną. Dzięki podjętym decyzjom kwota blisko miliona euro została przeznaczona na działania turystyczne na terenie Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Jak informuje stowarzyszenie "Olza" - stanowiące polską część Euroregionu - wsparcie finansowe otrzymają:

  • Miasto Jastrzębie-Zdrój, gminy Godów i Zebrzydowice oraz Powiat Cieszyński i stowarzyszenie "Olza" (po polskiej stronie), a także Piotrowice koło Karwiny, Rada Regionalna z Trzyńca i RSTS (strona czeska) - na projekty poprawy oferty marek turystycznych euroregionu (blisko 178 tys. euro) i organizację Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego (ponad 154 tys. euro)
  • Stowarzyszenie "Olza" i miasto Jastrzębie-Zdrój - na projekt "Postindustrialne dziedzictwo pogranicza" (187 tys. euro)
  • Miasto Cieszyn - na projekt "Szlaku Cieszyńskiego Tramwaju" (blisko 219 tys. euro)
  • Regionalna Rada Rozwoju i Współpracy z Trzyńca - na projekt "Wspólna historia drewna, żelaza i ludzi" (ponad 243 tys. euro)

Co więcej, o pieniądze z oddzielnej puli będą mogły się ubiegać organizacje zajmujące się pomocą uchodźcom z Ukrainy.

W Ostrawie obecni byli wójt Jasienicy Janusz Pierzyna oraz Bogdan Kasperek i Tomáš Balcar z euroregionu.

KR/Olza

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-19 18:56:21
koszor: Turystyka ma kłopoty, ale nie tylko ona. Niedzielskiemu zostało 25 milionów zbędnych szczepionek na covid i zamówionych jest kolejnych 70 milionów dawek. Patryku, kanke, krzysztof- może pomożecie i w ramach czynu społecznego przyjmiecie kolejne dawki berbeluchy? Ktoś chętny, czy już umarł temat?
2022-04-19 18:58:36
koszor: A może kotlet leży spokojnie w lodówce i czeka na jesień na odgrzanie tematu? Połowa społeczeństwa dała się omamić propagandą, ale teraz cichutko siedzą, bo dwa miliony Ukraińców z niskim poziomem szczepień wjechało w miesiąc i nikt nie umiera. Bedzie spokój, do czasu.
2022-04-19 20:17:16
Hejo: Koszor: jak otwierasz lodówkę to widzisz temat pandemi - serdecznie współczuję ! Sumienie Cię męczy ? Pandemia COVID-19 się nie skończyła całkiem mimo znoszonych obostrzeń związanych z noszeniem maseczek... Absurdalne stwierdzenia czy, zaklinanie rzeczywistości, nic nie zmieni, Jest równie głupie i nieodpowiedzialne jak trollowanie Putina: "wojny też nie ma ! " Bardzo dobrze, że Polacy w obliczu zagrożenia stają się pomocni i solidarni... ! Jeszcze dwa lata temu chyba nikt by nie uwierzył, że naszą spokojną codzienność zburzą takie tragiczne wydarzenia jak pandemia czy wojna za naszą granicą :(
2022-04-19 22:07:07
Kankee: Koszorku, ja i moja zaszczepiona rodzina mamy się dobrze, dziękuję za pamięć, nie sądziłem że aż tak mocno będziesz mnie wspominał.
2022-04-20 22:49:59
miriam11: Jo, jak otwiyrom lodówke to widzym mużina ;-))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: