Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Euro 2020 w 4K!

Jeszcze trwają testy, regularna emisja ma ruszyć o godz. 18:00. W Naziemnej Telewizji Cyfrowej ruszył kanał TVP 4K, który transmitować będzie w wysokiej rozdzielczości (UHD) rozgrywki Euro 2020 (przesunięte ze względu na pandemię na ten rok)

Na czas trwania mistrzostw Europy w piłce nożnej Telewizja Polska postanowiła uruchomić emisję kanału w jakości UHD – TVP4K. Mecze Euro 2020 będą transmitowane i retransmitowane w jakości UltraHD z dodatkowymi elementami HDR i Dolby Atmos, zapewniając najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Dodatkowo wszystkie programy ze studia TVP, materiały reporterskie i wejścia na żywo będą podnoszone do standardu UHD.

Kanał TVP 4K na mistrzostwa Europy Euro 2020 został uruchomiony w ramach tzw. emisji testowych nowego standardu nadawania NTC – DVB-T2/HEVC. Kanał 4K ma być także dostępny u wybranych operatorów kablowych i satelitarnych, których abonenci korzystają z dekoderów 4K. Obecnie Telewizja Polska ma uzgodnienia w tym obszarze z następującymi operatorami: Canal+, UPC, Toya, Inea, Asta-Net.

Należy pamiętać, że do odbioru sygnału niezbędne jest, by odbiornik obsługiwał także standard DVB-T2/HEVC. Wszystkie telewizory dostępne w sprzedaży w Polsce i wyprodukowane od 2019 roku powinny obowiązkowo obsługiwać kodek HEVC. Odbiorniki powinny automatycznie znaleźć program, jeśli tak się nie stało, należy ręcznie wyszukać program.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: