Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ekstremalnie na rowerach

 Impreza z tradycją i pomysłem, impreza, na której można na własne oczy przekonać się, że kolarze zjazdowi nie ryzykują bez powodu. Oni muszą poczuć „zajawkę” i „extreme”. To daje im trasa ciągnąca się wzdłuż schodów przecinających parki wokół sanatoryjnych klimatów Ustronia. 

Ustrońskie wydarzenie to zarazem zapowiedź cieszyńskiego DownTown’u, którego trasa ciągnie się wzdłuż uliczek zabytkowego miasta. Oczywiście wszystko to w ramach kilkakrotnie zapowiadanego przez nas Freestyle City Festiwal, który był reprezentowany w Ustroniu przez własny team wolontariuszy obsługujących trasę oraz promo squad, informujący co się wydarzy początkiem sierpnia.
Trasa zawodów w Ustroniu ciągła się bardzo wąskimi, utwardzonymi ścieżkami na terenach Zakładu Przyrodoleczniczego w Ustroniu. Nie jest ona bardzo stroma, ale za to naszpikowana zeskokami, poręczami i schodami – najważniejsze jest zabezpieczenie trasy i zapewnienie bezpieczeństwa dla zawodników, kibiców i co szczególnie istotne przechodniów, którzy przebywając w nastroju sanatoryjnym nie spodziewają się pędzących maszyn – podkreśla Adam Ozaist, który od 4 lat organizuje tego typu eventy. 
Oryginalną przeszkodą był ustawiony bus znany jako Freestylowa Fura cieszyńskiego festiwalu, który czekał na zawodników tuz przed metą. Kilkumetrowe skoki pozwalały jednak na bezkolizyjne lądowanie. Najlepszy na trasie czas, to niewiele ponad 56 sekund (56,25 s.) Autorem tego wyniku jest Michał Kollbek, który tym samym stanął na najwyższym podium w kategorii Elita. Tuż za nim uplasował się Oleszkiewicz Remek z Zamościa i Gwóźdź Łukasz z Jaworza. Nasz region reprezentowali: Cieszyniak Molek Szymon, który stanął na trzecim podium w kategorii Hobby Full oraz z podobnym wynikiem Ustronianin Kłapsia Adam w kategorii Hardtail.
Warto odnotować, że w kategorii juniorów wśród ogólnopolskiej obsady złoto zdobył Żarłok Szymon z Cisownicy. Następny zjazd po schodach już niebawem w Cieszynie.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: