Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzisiaj Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego będący świętem wszystkich pracowników służb społecznych. Jest to święto nie tylko pracowników socjalnych, ale wszystkich pracowników służb społecznych. Dzień 21 listopada upamiętnia spotkanie w Charzykowach w 1989 roku podczas którego Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek i inni wyznaczyli nowy kierunek działań w pomocy społecznej.

Wojewoda śląski w zeszłym roku podczas uroczystości mówił: - Pracownicy socjalni stanowią wyjątkową grupę zawodową. – To ludzie, którzy nie tylko wykazują się szeroką wiedzą interdyscyplinarną z dziedzin prawa, psychologii czy socjologii, ale także posiadają w sobie wielkie dobro i motywację do niesienia pomocy innym. Każdego dnia wykazują się oni nadzwyczajną wrażliwością, troską, chęcią pomocy i wykonują piękną misję dla naszego społeczeństwa”

Pomoc społeczna stanowi dziedzinę polityki socjalnej państwa bez względu na opcję polityczną, której głównym celem jest umożliwienie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej jej przezwyciężenie. Do zadań pracowników socjalnych należy realizowanie pracy socjalnej, której istotą jest mobilizowanie ludzi do samodzielnego działania i wspomaganie w tym działaniu poprzez wykorzystywanie sił tkwiących zarówno w samych potrzebujących pomocy, jak i w otaczającym ich środowisku.

Pracownikom socjalnym, których w naszym powicie nie brakuje a którzy podejmują się pracy wśród osób potrzebujących pomocy życzymy cierpliwości, wytrwałości, zrozumienia i dużo energii na następne miesiące.

AK

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-22 09:48:56
święty+Patryk:: w cieszyńskim MOPS-ie świętowała maleńka grupka 60 etatowych pracowników socjalnych, wyjątkowych według wojewody, według liczby zwolnień L-4 wyjątkowo chorowitych - no kij im wszystkim w bary, niech się nawzajem obdarowują świętami i komplementami, odznaczają i nagradzają - zostanie kiedy który z nich bezdomny to może zrozumie w jakim cyrku brał udział
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: