Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzisiaj cieszyńscy policjanci uświadamiają i pouczają

Zimowa aura zmusza do zachowania szczególnej ostrożności na drodze, zarówno po stronie pieszych jak i kierujących pojazdami. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie.

Dzisiaj (21.12.2011) od rana na terenie całego powiatu policjanci drogówki wraz kolegami pionu prewencji prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego "NURD". 

Najbardziej rażącym i najczęściej popełnianym wykroczeniem przez pieszych jest przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych wypadkach karanie mandatami – w taki sposób dzisiaj cieszyńscy policjanci działają w ramach akcji „NURD”.

- Inicjatywa ta, jest częścią kampanii „Trzeci krok – rok pieszego - rozsądny i widoczny pieszy", której celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa podczas prowadzonej akcji kontrolują zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się w obrębie dróg, jak również przypominają o zasadach poruszania się po jezdni i w jej pobliżu. Funkcjonariusze oprócz działań represyjnych, przypominają również o podstawowych zasadach poruszania się po jezdni oraz w jej obrębie – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: