Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dziś umarłem na ulicy - premiera teledysku zespołu REDAKCJA

W lutym wydany zostanie premierowy album skoczowskiego zespołu Redakcja. 19 lutego o godz.19 zespół wystąpi także w katowickim Old Timers Garage. Na koncercie muzycy zaprezentują materiał ze swojej pierwszej płyty, a także parę starszych numerów Śmierci Klinicznej i Absurdu.

Kilkanaście dni temu w serwisie Youtube swoją premierę miał teledysk grupy do piosenki "Dziś umarłem na ulicy" (muz. i sł. Dariusz Dusza) - Teledysk jest w reżyserii i realizacji Artura deBosco Długokęckiego, który zgłosił się do nas na fejsbuku, gdy szukaliśmy chętnych do zilustrowania piosenki "Dziś umarłem na ulicy". Artur jest z Lublina, miał przyjechać na zdjęcia, ale niestety śnieżyce, zawieje i białe niedźwiedzie nie pozwoliły mu na to. Dlatego też wykorzystaliśmy parę ujęć autorstwa Michała Pońca. Resztę zdjęć Artur zrobił w Lublinie – opowiada portalowi ox.pl o szczegółach Darek Dusza

Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irekiem Dudkiem.  Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dźem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę") Do grania w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie). Do zespołu dołączył Bartek Stuchlik (gra na kontrabasie w Shakin` Dudi) i Łukasz Walczak ( znany z wielu, głównie jazzowych składów). Kolejnym muzykiem, który współpracuje z zespołem jest Dawid Szlezak, grający na gitarze. W lecie 2010 roku zespół zarejestrował 19 premierowych piosenek, z których najciekawsze trafią na debiutancki album (premiera w lutym 2011 r.). Wydawcą płyty będzie znana, niezależna firma Jimmy Jazz Records (wydawca m.in. Komet i Analogsów).

W lutym także do rozgłośni radiowych trafi pierwszy singiel zespołu. Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. Muzycy nie boją się momentami sięgać też po elementy reggae czy nawet klasycznego rocka. A teksty Darka, jak zwykle celnie opisują naszą, czasem smutną rzeczywistość. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu.

Zobacz teledysk:Informacja o koncercie:
data: 19 lutego 2011, godz. 19:00
miejsce: Old Timers Garage
Adres: ul. gen. Jankego 132
Miejscowość: Katowice-Piotrowice
Bilety: 25 zł
www.myspace.com/redakcjaPisaliśmy: Redakcja dała czadu!>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: