Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziś rusza 73. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Już po raz 73. w Dzięgielowie odbywa się Tydzień Ewangelizacyjny. Można w nim uczestniczyć przyjeżdżając pod tradycyjny wielki namiot, lub on-line. Hasło, które towarzyszy spotkaniom to „SpotkajMY się”.

Od dziś (czwartek 7 lipca) do niedzieli 10 lipca w Dzięgielowie potrwa Tydzień Ewangelizacyjny organizowany przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Dzięgielowie.
Początki wydarzenia sięgają roku 1983. Wtedy to w  Dzięgielowie po raz pierwszy stanął główny namiot i to z niego codziennie − także w tym roku o godzinie 17.00 − będą transmitowane Spotkania Ewangelizacyjne, a także sobotni wykład i niedzielne nabożeństwo.

- Wierzymy, że to, co stanowi istotę naszych spotkań, to Boże Słowo. Ono jest żywe, skuteczne w każdych okolicznościach i może wzmocnić nas w obliczu każdego wyzwania. Tydzień jest miejscem, gdzie można odkrywać kim jest i jaki jest Jezus Chrystus – Jego osobę, ponadczasowość, realność; Jego Słowo – Biblię i Jego plan dla każdego człowieka. TE to impuls do budowania lub odnowienia swojej relacji z Bogiem oraz kształtowania nowych i twórczych relacji z innymi. Zapraszamy! - zachęcają organizatorzy.

Podczas 73. Tygodnia Ewangelizacyjnego będzie można w końcu spotkać się na żywo – dwie poprzednie edycje ograniczyła pandemia. - 73. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie to ważne wydarzenie pod wieloma względami, a teraz szczególnie, ponieważ będziemy mogli w końcu spotkać się na żywo. Ufamy, że dla każdej osoby będzie to miejsce na doświadczanie Bożego pokoju, miłości i akceptacji, zgodnie ze słowem, w którym Jezus zachęca: „Tego, który do Mnie przychodzi, nie odrzucę” [J 6,37|BE] – dodają organizatorzy z Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Tydzień Ewangelizacyjny to spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych oraz dla dzieci w dwóch grupach wiekowych , wykłady biblijne dla młodzieży i dorosłych, seminaria podczas których poruszona zostanie tematyka biblijna, kulturowa, społeczna, psychologiczna i rodzinna. Kościół Ewangelicko-Augsburski zapewnia także pomoc duszpasterską i poradniczą, zaplanowano także czas na odpoczynek, rozmowy, wyciszenie i rozwój.

PROGRAM MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-07 15:55:21
AntyklerForte+: Niech będzie pochwalony ojciec Tadeusz i toruńskie pierniki. Umiłowani odszczepieni i błądzący bracia i siostry ewangelicy, módlcie do Maryi Zawsze Dziewicy za wstawiennictwem o uwolnienie was od skutków grzechu herezji luterskiej i powrotu pod opiekuńcze skrzydełka biskupa rzymskiego. Na nic wasze starania jeśli ksiądz katolicki was przed śmiercią nie wyspowiada dousznie, nie rozgrzeszy, olejem świętym nie ponaciera i nie odmówi przy waszym grobie egzekwii przez Watykan nakazanych. Z Panem Bogiem.
2022-07-07 15:56:39
AntyklerForte+: Jak pisał Poeta: „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem”. Nikomu rozumnemu nie trzeba tłumaczyć, że chodzi konkretnie o krzyż katolicki.
2022-07-07 19:30:01
irek74: Człowieku zanim zaczniesz wypisywać książkowe regułki moze najpierw zajrzyj do mądrzejszych od siebie ksiąg o Bibli nie wspominając i później skomentuj cale wydarzenie.
2022-07-07 20:28:48
Daniel0790: Rusza Tydzień Ewangelizacyjny??? Chyba ktoś tutaj liczyć nie umie. Od 7-10 lipca według mnie odbędą się cztery popołudniowe spotkania, więc gdzie pozostałe trzy brakujące dni??? Czyżby tydzień nam się skrócił?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: